Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kocaeli'de uzak köylere portatif itfaiye aracı

, kent merkezilerine uzak 10 köye daha, olası bir yangın tehlikesinde ilk müdahalede bulunabilmek pompalı su tankeri ulaştırdı. İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen tankerler, traktör arkasına monte edilen ve 3 ton su kapasitesine sahip.

Giriş Tarihi: 23.8.2013 15:50
Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Kocaeli İtfaiyesi, vatandaşların can ve mal güvenliği için hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda merkeze uzak köylerin itfaiye ekiplerinin gelene kadar yangına ilk müdahalede bulunmasını sağlayacak portatif tanker yardımları gerçekleştiriliyor. Köylerdeki eğitim alan gönüllü itfaiyecilerin kullanacağı su tankerleri ile yangının büyümesi engellenmiş oluyor.

Önceki gün merkeze uzak 10 köye daha pompalı su tankeri ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Hizmet Binası'nda gerçekleşen törende verilen tankerleri köy muhtarları aldı. Önemli bir sorunu çözecek tankerler Kandıra ilçesinden Akçaova, Kaymaz Erikli, Ahmet Hacılar, Karamürsel ilçesinden Kızderbent, Kartepe ilçesinden Serinlik, Avluburun, İzmit ilçesinden Zeytinburnu, Kulmahmut, Başiskele ilçesinden Servetiye Camii, Gölcük ilçesinden Nüzhetiye ve Derince ilçesinden Kaşıkçı Köylerine verildi.

Tankerlerin tesliminde Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu da hazır bulundu. Daire Başkanı Doğan Kara su tankerlerinin uzak köylerin yangına ilk müdahalesini sağlayacağını, itfaiye ekiplerinin gelişine kadar yangının büyümesini engelleyeceğinin altını çizdi. Kara, portatif itfaiye su tankerlerinin diğer uzak köylere dağıtımının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Köy muhtarları kendilerine merkezden uzak bir konumda oldukları için ekipler gelene kadar kendi çabaları ile yangına müdahalede bulunduklarını ifade etti. Temin edilen portatif itfaiye aracı ile olası tehlikelerin önüne geçebileceklerini söyleyerek Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocaeli'de uzak köylere portatif itfaiye aracı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN