Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Orhangazi'ye yatırım müjdesi

Giriş Tarihi: 23.8.2013

Bursa'nın yeni Valisi Münir Karaloğlu, Bursaİstanbul Karayolu üzerinde kalan Orhangazi için yatırımların bir an önce başlatılması gerektiğini söyledi

Van'da görev yaparken son kararname ile Bursa Valiliği'ne atanan ve geçen hafta görevine başlayan Vali Münir Karaloğlu, Bursa'nın ilçeleri ile yakından ilgileniyor. Bursa İl Emniyet Müdürü Osman Kahya'nın eşlik ettiği Vali Karaloğlu'nun ilk durağı Orhangazi Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Mustafa Selman Yurdaer'den Orhangazi'nin yapısı, tarihi, nüfusu, eğitim, sosyal yaşamı, sağlık, tarım ve sanayiye kadar birçok konuda ayrıntılı bilgi alan Karaloğlu, Orhangazi'deki 4 ile 5 yaşındaki çocuk nüfusunun yüzde kaçının anaokuluna gittiğini sordu. Karaloğlu, "4 ve 5 yaşındaki çocukların tamamı anaokullarına gitmeli. Gerekirse öğretmen müdür sokak sokak gezip bunu mutlaka yapmalıdır. Bu konuda taviz yok. Orta öğretimde mesleki eğitime önem verilmeli. Orhangazi'de önemli sanayi kuruluşları var. Buraların eleman ihtiyacını da bu sayede karşılamış olursunuz. 2014 yılından sonra genel lise kavramı bitecek. Orhangazi'deki Çok Programlı Liseyi Ticaret Lisesi'ne çevirelim" diyerek gerekenin bir an önce yapılmasını istedi.

'GÖLÜN KIYMETİNİ BİLİN'
İznik Gölü'nün Orhangazi sahilinde de incelemelerde bulunan Karaloğlu, Kaymakam Yurdaer ve Belediye Başkanı Tartar'a işbirliği yapmaları konusunda uyarıda bulundu. İznik Gölü koruma planına karşı yatırım yapılamadığı bilgisini alan Karaloğlu, "İşbirliği yapıp bu güzelim nimetleri değerlendirin. Buralarda kanunlara uygun şekilde turizm yatırımı yapılabilir. Ağaçtan yerler yapılabilir" dedi. Sağlık alanındaki çalışmalar ile yakından ilgilenen Vali Karaloğlu, aile hekimlerinin haftada en az bir kez köylere uğramasına özen gösterilmesini istedi. Orhangazi'nin Bursa-İstanbul Karayolu üzerinde yer alması nedeniyle bölgede trafik kazalarının çok olduğuna değinen Karaloğlu, 112 Acil Servis'in ilçede bir ambulans görevlendirmiş olmasını yetersiz bularak sayısının arttırılması gerektiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Orhangazi'ye yatırım müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN