Uzay üssü gibi

Giriş Tarihi: 6.9.2013

Bursa Mustafakemalpaşa'da devam eden devlet hastanesi projesi Türkiye'nin en modern hastanelerinden biri olacak. Uzay üssünü andıran hastane Eylül 2014'te hizmete açılacak

Bursa Milletvekili Önder Matlı, Mustafakemalpaşa ilçesindeki bazı kurumları ziyaret ederek kurum müdürleri ile fikir alışverişinde bulundu. Matlı, ilçede inşaatı devam eden ve modern görünümü ile Avrupa'nın önde gelen proje dergilerinden ödül alan devlet hastanesinde de incelemelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili bir açıklama yapan Matlı, "Çok önemsediğimiz ve dikkatle takip ettiğimiz projelerden birisi Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesi'dir. İnşaatın tamamlanması ihale teslim süresinden daha erken olacak. 31 Aralık 2014'te resmi teslim süresi olan inşaatın dört ay önce tamamlanması bekliyoruz. Daha sonraki süreçte ise iç tefrişatın tamamlanması için gerekli çalışmalar yürüteceğiz. Bölgemizde sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için nitelikli hastaneler hayata geçirilmeye devam ediyor"dedi.

LOJİSTİK MERKEZİ OLACAK

Orman İşletme Müdürü Ahmet Er'e makamında ziyaret ederek yeni görev yerinde başarılar dileyen Matlı, Ticaret Borsası yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan ve Ak Parti ilçe teşkilatının katıldığı borsa ziyaretinde konuşan milletvekili sivil toplum kuruluşları ve derneklerle iletişim halinde fikir birliği içerisinde olduklarını söyledi. Siyasete yön verecek siyasete rehberlik edecek kurumlar içinde Ticaret Borsası'nın olduğunu kaydeden Matlı, "Bu bölgenin müteşebbisi, dinamikleri yatırımın önünü açıyor istihdam alanları yaratıyor. Bu erklerle uyum içinde hareket ediyoruz. Bursa'nın batısı önümüzdeki dönemde çok önem arz ediyor. Otoban bölgede önemli bir hareketlilik sağlarken hızlı trenin gelmesiyle Bursa Lojistik merkezi olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uzay üssü gibi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN