Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'IQup' ile dünya bilim literatürüne girdik

İlk kez Bursa Osmangazi'de uygulanan 'bilimsel gelişim metodu' olarak adlandırılan 'IQup', uluslararası kongrelerden tam not aldı. Sistemle öğrenciler, bilginin nasıl kullanılacağını öğreniyor

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Türkiye'de dikkat - hatırlama ve analitik düşünme gibi 9 farklı alandaki tek bilimsel gelişim metodu 'IQup' metodu uluslararası kongrelerden tam not aldı. İlki Türkiye'de gerçekleştirilen 5. Uluslararası Eğitim Araştırmaları Kongresi'nde ve Hollanda'da yapılan 'Uluslararası Nöropsikoloji Kongresi' ile Türkiye ilk defa bilişsel gelişim alanında uluslararası düzeyde temsil edilmiş oldu. Türkiye'de Bursa Osmangazi'de uygulanan sistem kongrelerde de dünya genelinde katılan birçok akademisyene tanıtıldı. 'IQup' Metodunun Bilim Kurulu Başkanı Uzman Psikolog Zafer Akıncı, sistemin bütün bileşenleri uluslararası bilimsel norm ve kriterlere uyduğunu belirterek, Türkiye'de binlerce öğrenci ve velinin, çocuklarının başarısı için bu bilimsel sistemden faydalandığını aktardı. 'IQupMetoduile' sisteminin, öğrencilerin dikkat düzeyini artırdığını dile getiren Akıncı, "Bu sistem bir öğrenme sistemi. Öğrenciler, bu sistemle öğrendiklerini uzun süre hatırlayabiliyorlar ve bilgiyi daha doğru kullanıyorlar" dedi.

Kolejlerin haberi yok

Türkiye'deki bilimsel çalışmaları takip eden profesyonel ve kurumsal kolejlerden bazılarının bu sistemle ilgilendiğini belirten 'IQup' Bilim Kurulu Başkanı Zafer Akıncı, buna karşın hala Türkiye'deki birçok kolejin metoddan haberinin olmadığnı söyledi. IQup sisteminin bilimsel bir metod olduğu için sadece özel yetkili merkezler tarafından sunulduğunu da sözlerine ekleyen Akıncı, "Kolejler talep ederse gereken şartları sağlayarak IQupMetodu'ndan faydalanabiliyorlar" dedi. Bursa'da şuan IQupMetodu'nu sunan tek merkez Osmangazi'de faaliyet gösterirken, Bursa genelinde faaliyet gösterecek diğer merkezlerin de önümüzdeki süreçte hizmete gireceği belirtiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'IQup' ile dünya bilim literatürüne girdik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN