Osmangazi'den eğitime tam destek

Giriş Tarihi: 13.9.2013

Osmangazi Belediyesi, eğitim öğretim yılına bir yatırım müjdesiyle başladı. İnşa edilecek Murat Hüdavendigar Lisesi Kampusu'nda 24 derslik, yatakhane, spor ve konferans salonları yer alacak

Osmangazi Belediyesi eğitim yuvalarını daha güvenilir ve estetik hale getirmek için aralıksız çalışıyor. Okulların tadilattan çevre düzenmelesine kadar birçok ihtiyacını karşıladıklarını söyleyen Başkan Mustafa Dündar "189 okulumuzun tadilat, spor aletlerinin yenilenmesi, peyzaj çalışmaları, boya badana, bahçe duvarı, park, zemin kaplama gibi birçok ihtiyacını giderdik" dedi. Dündar, 40 anaokuluna da okul öncesi eğitime katkı sağlayacak yeni oyun grupları kazandırdıklarına değindi. Dündar, son olarak da toplam 14 bin 400 metrekare alan üzerine yapılacak Murat Hüdavendigar Lisesi Eğitim Kampüsü'nde 24 derslik, yatakhane, spor salonu, konferans ve eğitim salonları yer alacak. Kampüsün, Bursa eğitim hayatına önemli artılar katacağını söyleyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Adını Osmanlı padişahlarından Şehit Murat Hüdavendigar'dan alan eğitim kampüsümüzde yetişen gençler, bu okulun kuruluş felsefesine uygun olarak gittiklere yere hizmet, barış ve hoşgörü götürecekler" dedi. "Çocuklarımız geleceğe sağlıkla gülümsesinler diye, ilçemize bağlı 13 köyde sağlık seferberliği başlattık" diyen Dündar, "Köy okullarındaki bin 70 öğrencilerimize ağız sağlığı ve beslenme konusunda eğitim verdik, diş macunu, fırçası, sağlıklı beslenmeyi ve hijyeni anlatan boyama kitabı ve boya seti hediye ettik" diye konuştu. Öğrencilerin beslenmesinde büyük önem taşıyan kantinlerin denetimine de önem verdiklerini belirten Dündar, "Yılda 3 defa 135 okul ve 44 derhane kantinin de sağlık denetimi yapıyoruz. Amacımız daha sağlık bir gelece için uygun koşulları oluşturmak" dedi.

OKULLAR ARTIK DAHA HİJYENİK

Başkan Dündar, çocukların sağlığını tehdit eden her unsuru ortadan kaldırdıklarına değindi. Bu doğrultuda eskiyen çöp konteynırlarından çevreye yayılan koku ve mikroplar nedeniyle 157 okulun çöp konteynırlarını 770 litre kapasiteli büyük boy konteynırlarla değiştirdiklerini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi'den eğitime tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN