Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanayide yeni üretim modeline tam destek

Giriş Tarihi: 15.9.2013

Bursa ANASİAD üyesi sanayicileri kabul eden Bursa Valisi Münir Karaloğlu, "Katma değeri yüksek, çevreye duyarlı üretime destek sağlayacağız" dedi

Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği (ANASİAD) Genel Merkez ve Bursa Şubesi üyelerini Heykel Tarihi Valilik binasında kabul eden Karaloğlu, çevre üretim dengesini çok iyi kurmak gerektiğine vurgu yaptı. Ziyaret sırasında konuşan ANASİ- AD Genel Başkanı Eyüp Kutlucan, Türkiye'nin hızla geliştiğini bu gelişmede sanayici ve işadamlarının büyük payı olduğunu söyledi. Kutlucan Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için üretime destek vermek gerektiğini belirterek, "Toplumda bazı kesimler sanayicileri çevre düşmanı gibi gösteriyorlar. Toplumun bir kısmı da bu bilgilere dayanarak yeni sanayi tesisleri kurulmasına, enerji yatırımlarına karşı çıkıyorlar. Oysa aynı çevrede biz ve ailelerimizde yaşıyoruz" dedi.

'SANAYİYE DESTEK BEKLİYORUZ'
Üretmeden müreffeh yaşamanın mümkün olmadığını vurgulayan Kutlucan, "Üretim yapana destek vermek gerekiyor. Günümüzde ülkeler ekonomik güçlerine göre söz sahibi oluyorlar. Dünya üzerinde söz sahibi olmak istiyorsak daha çok üretmeli, bu ürettiklerimizi dünyaya satmalıyız. Ne var ki ülkemizde yatırımcı canından bezdiriliyor. Sizden beklentimiz, Bursa'da sanayileşmenin önündeki engelleri kaldırmak için çaba göstermenizdir" şeklinde konuştu.

TEMİZ VE KALİTELİ ÜRETİM

Vali Münir Karaloğlu da Bursa'da katma değeri yüksek çevreyle dost üretimin arttırılması için var güçleri ile çalışacaklarını söyledi. Geçmiş dönemde çevreye büyük zararlar verildiğini bunun sonucunda toplumun büyük bölümünde çevreye olan hassasiyetlerin arttığını da vurgulayan Karaloğlu, "Katma değeri düşük üretimleri ve geri teknolojileri değil ama yeni üretim modellerini destekleyeceğiz. Devlet olarak çevreyi korumak da yatırımlara destek olmak da asli görevimizdir. Bursa birçok özelliğe sahip bir kenttir. Biz ayrım yapmaksızın Bursa'nın tüm değerlerine sahip çıkacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanayide yeni üretim modeline tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN