Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zeytin alımı başlıyor

Giriş Tarihi: 20.9.2013

Bursa merkezli Marmarabirlik, 2013-2014 kampanya dönemi için rekolte beyan tarihlerini açıkladı. Buna göre beyanlar 23 Eylül- 30 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılabilecek

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, bu süre içinde ortakların beyan edeceği rekolte miktarının, ortaklık giriş beyannamesindeki taahhüt miktarından fazla olamayacağını belirtti. Asa, "Bu dönemde rekolte beyan etmeyen ortaklardan, ana sözleşme gereği ürün alınmayacaktır" dedi. Asa, Marmarabirlik ve bağlı 8 kooperatifte yaklaşık 30 bine yakın ortak bulunduğunu, ortakların rekolte beyanı verirken dikkat etmeleri gerektiğini, aksi takdirde ürün alımı ve planlamayla ilgili sıkıntıların yaşanacağını kaydetti.

'YOK YILI' KALMADI
Geçtiğimiz yılın zeytin üretiminde istendiği gibi geçmediğini ifade eden Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, "Geçtiğimiz yıl bilhassa Bursa bölgesindeki kooperatiflerimizde, yok yılı olmasına rağmen 23 bin ton ürün alımı gerçekleşti. Toplamda ise 45 bin ton ürün alımı yapıldı. Bundan anlaşılıyor ki zeytinde var yılı, yok yılı kavramı kalmadı" diye konuştu. Hidamet Asa, 2013-2014 yılı ürün alım kampanyasıyla ilgili yaptığı değerlendirmede, rekoltenin geçen yıla göre yüksek olduğunu, bu nedenle kooperatif ortaklarının gerçekçi beyan verme konusunda uyarıda bulundu. Asa, 1 Ocak 2003'ten sonra herhangi bir nedenle ortaklıktan çıkarılanların da Marmarabirlik Yönetim Kurulu'nun af kararı gereğince rekolte beyanı verebileceklerini sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zeytin alımı başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN