Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Turizm potansiyeli en yüksek il Bursa'

Giriş Tarihi: 22.9.2013

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa'nın turizm ve sağlık potansiyelinin Türkiye'de başka hiçbir kentte olmadığını söyledi

AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa'nın turizm potansiyeli en yüksek il olduğunu belirterek, bu potansiyelin doğru kullanılması gerektiğini söyledi. Sabah Bursa'ya konuşan Yalçın, rekabetçi bir kent hedeflediklerini de belirterek, "Bursa çok ciddi olarak turizm konseptini ortaya koyması gerekiyor. Turizm konseptinin alt başlıklarında çok büyük turizm çeşitliliği imkânları var. Bunların hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca sanayi ve tarımsal dönüşüm çalışmalarının belirli takvimlere bağlı olarak gerçekleştirmesi gerekiyor. Kentin rekabetçi olabilmesi için dost bir iş ortamı arzu ediliyor. Kente yatırım yapacak kişi ve kurumlar açısından problemsiz bir süreç ve bürokrasi yönetimi finansa erişim imkanlarının çok rahat olduğu bir yapı ve nitelikli iş gücü ile yan sanayiye rahatlıklı ulaşımın sağlanacağı bir ortam arzu ediliyor" dedi.

'BURSA VİZYON BELİRLİYOR'
Yalçın dünyanın değiştiğini hatırlatarak gelişmiş kentlerde devam eden anlayışların görülmesi gerektiğini savundu. AK Parti İl Başkanlığı olarak Bursa'da Türkiye'de ilk olarak kent vizyonu çalışması yaptıklarını hatırlatan Yalçın, yaklaşık bir yıl süren çalışmada uluslararası tecrübelerden yararlandıklarını ayrıca Avrupa'nın en yaşanabilir şehirlerini kuran uygulamacıları ile birlikte çalıştıklarını akademisyenlerden de destek aldıklarını söyledi. Yalçın, çalışmanın Bursa'ya vizyon katacağını belirterek, Bursa vizyon çalışmasının bu anlamda Türkiye'de ilk kez yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

'TERMAL MAHALLE KURULABİLİR'
Bursa'da turizmi 12 ay canlı halde tutabilmenin mümkün olduğunu söyleyen Yalçın, "Kırsal turizm ve Osmanlı köyleri hepsi konunun içine alınabilir. Bursa turizmi daha ciddi bir şekilde kullanmalıdır. Bir diğer ayak İznik'tir. İznik'te özel finansman modelleriyle medeniyetler buluşması kavramını tüm dünyaya hissettirecek dünya çapında bir proje hayata geçirilebilir. Avrupa'da yaşlı nüfusa bağlı olarak talep olduğu biliniyor. Bu talepleri karşılayacak özellikli projeler gerçekleştirebiliriz. termal mahaller kurulabilir" dedi.

'KATMA DEĞERLİ ÜRETİM YAPMALIYIZ'
Geleceği düşünerek klasik yatırım anlayışının değişmesi gerektiğini vurgulayan Sedat Yalçın, "Daha nitelikli ve daha yüksek katma değerli bir üretim yapısı arzu ediliyor. Bursa'nın sanayi tecrübesi üretim gücü ve insan kaynağı ile potansiyeli bu yenilikleri yapmaya yeterlidir. Bizler de Bursa'da bu verilerden yararlanarak bundan sonra bir vizyonel yaklaşımla yönetme gereğini ısrarla vurguluyoruz" şeklinde konuştu. Bursa'nın Termal Turizmi'nin daha iyi yönetilmesinin mümkün olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Turizm potansiyeli en yüksek il Bursa'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN