Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sağlıklı yaşam için pedallara bastılar

Bursa'da "Sağlıklı Yaşam ve Çevre İçin Bisiklet" etkinliği kapsamında beş yüz bisiklet tutkunu Tophane'den başlayarak Mudanya Mütareke Binası'na kadar pedal çevirdi.

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kent Konseyi ve Tophane Rotary Kulübü sponsorluğunda organize edilen "Sağlıklı Yaşam ve Çevre İçin Bisiklet" etkinliğinde yaklaşık beş yüz bisikletçi Tophane Saltanat Kapı önünden Mudanya Mütareke Binası'na kadar pedal çevirdi. Bu yıl beşincisi düzenlenen organizasyona Türkiye'nin ilk bisikletli polisleri "Beyaz Kırlangıçlar" da katıldı. Yüzlerce bisiklet tutkununun bir araya geldiği organizasyon hakkında bilgi veren Tophane Rotary 2013-2014 dönem başkanı Tunca Bilgiç, "Beşincisini düzenlediğimiz bisiklet turunu bu sene tekrar kulübümüzden rahmetli Hakan Özdündar ve eşini anaraktan başlayacağız. Her sene bu geleneksel turumuzu rotaryanların insanlara katmış olduğu değerlerin bir parçası olarak sağlık ve çevre bilincini geliştirme adına yapıyoruz" dedi. Birçok bisiklet topluluğunun yer aldığı etkinliğe destek veren Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Şazi Çavuşoğlu da, bisikletin yaygınlaştırılması için birçok etkinlikte yer aldıklarını söyledi.

BİSİKLET YAYGINLAŞMALI

Nilüfer Belediyesi'nin bisiklet yolları konumunda lider durumda olduğunu ileri süren Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Şazi Çavuşoğlu, "Bundan sonraki düzenlemeler de yol düzenlemelerinde yaya ve bisiklet yolları öncelikli olacak. Bundan iki hafta önce Beyaz Kırlangıç Bisikletli Polisler göreve başladı ve bugünkü etkinliğimizde de vatandaşlarımız onları da görme fırsatına sahip olacaklar" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sağlıklı yaşam için pedallara bastılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN