Köylü kadınlar ilk kez 'yı gezdi

'nın köylerinde yaşayan kadınlar, hayatlarında ilk kez şehrin tarihi mekanlarını gördü.

Giriş Tarihi: 1.10.2013 10:33 Güncelleme Tarihi: 1.10.2013 10:34
Gezi haberi ile günlerce uyku uyuyamadıklarını söyleyen köylü kadınlar, Osmangazi, Orhangazi leri, Emir Sultan, Yeşil Türbe, Surlar ve diğer mekanları görünce büyük mutluluk yaşadı.

Osmangazi Belediyesi'nin 'Köyümüz Mahallemiz Kültür Gezileri' adıyla düzenlediği gezi kapsamında Uluçam köyünde yaşayan 60 kişi, otobüslerle 'ya getirildi. Şimdiye kadar hiç şehre gelmeyen çoğunluğunu kadınların oluşturduğu grup, televizyonda gördükleri ya da anlatılanlardan duydukları tarihi mekanları görme fırsatı buldu.

Yeşil Türbe, Yıldırım Külliyesi, Ulucami, Emir Sultan Türbesi, Tezveren Hazretleri, Orhangazi ve Osmangazi Türbeleri, Murat Hüdavendigar Camii ve türbesi gibi bir çok mekanı gezen köylüler, yaşadıkları mutluluğu dile getirdi.

"BİR HAFTA UYUYAMADIM"
Uluçam köyü sakinleri, şunları dile getirdi: "Bursa'yı gezeceğimizi duyunca bir hafta uyuyamadım. Bu günü iple çektik. Osmangazi Belediyesi'nden Allah razı olsun yıllarca Bursa'da yaşayıp Bursa'nın en önemli yerleri olan camii ve türbeleri gezememiştik. Osmangazi Belediyesi sayesinde buraları gezme imkanı bulduk artık ölsek de gözümüz arkada kalmaz yaşadığımız mutluluğu tarif edemiyoruz."

DÜNDAR: YAŞADIĞIMIZ ŞEHRİN FARKINDA DEĞİLİZ
Gezinin ardından Sukaypark'ta köylülere yemek veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ise, şunları dile getirdi: "Bursa'nın tarihi turistik yerlerini hep beraber gezelim istedik. Güzel olduğuna inanıyoruz. İnşallah siz de beğendiniz. Bizim Osmangazi'ye bağlı 27 adet köyümüz var. Bursa'yı tanıtıcı geziler yapmaya karar verdik. Gezip gördükten sonra tarihimizi anlıyoruz. Osmanlı'yı kuran şehir, onun öncesi de var tabii. Bu tarihi değerler bizim şehrimizde. Biz burada yaşadığımız için çok farkında değiliz. Evliyaların yaşadığı bir şehir. Gezdiğimiz, o türbeleri, surları gördüğümüz zaman daha farklı oluyor."

Dündar, köylü kadınları çeşitli hediyelerle uğurladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylü kadınlar ilk kez Bursa'yı gezdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN