Uludağ'da Cumhuriyet Bayramı tırmanışı

'da dağcılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Uludağ'a zirve tırmanışı gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 28.10.2013 12:10
Zirve tırmanışına ve farklı illerden 75 dağcı katıldı. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi önünde toplanan dağcılar, Bursa Büyükşehir ve Osmangazi Belediyesi'nin sağladığı araçlarla Uludağ'a Çobankaya kamp alanına çıktı. Çobankaya'da kamp yapan dağcılar, gece saat 03.00 sıralarında yürüyüşe başladı. Zirvede bulunan kar ve rüzgarın etkisiyle birlikte 9 saat süren zorlu yürüyüşte dağcılar, şehitler için saygı duruşunda bulunuldu.

Bursa dağcılık kulüpleriyle birlikte Çanakkale Dağcılık ve Kamp Grubu (ÇADAK), 9 Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (DEDAK) ve Manisa Dağcılık Kulübünden sporcuların katıldığı program sonrası Osmangazi Belediyesi tarafından dağcılara katılım belgeleri verildi. Osmangazi Dağcılık Arama Kurtarma spor kulübü adına konuşan Arzu Mavili, güzel bir faaliyete imza attıklarını belirterek, 3.sü gerçekleşen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı zirve tırmanışına katkı sunan herkese teşekkür etti.

Çanakkale Dağcılık ve Kamp Grubu (ÇADAK) kurucu ve üyesi Esat Damar, bu anlamlı günde burada olmaktan çok mutlu olduğunu dile getirirken, Bursalı dağcıları Kaz dağlarına yürüyüşe davet etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uludağ'da Cumhuriyet Bayramı tırmanışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN