Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta, 'Durak yeri' kavgasını tatlıya bağladı

'ın Çerkezköy ilçesinde Yıldırım Beyazıt Mahallesi Barbaros Caddesi'nde yapılan kaldırım yenileme çalışmaları sonrasında yolcu durağının nereye monte edileceği konusu gerginliğe neden oldu.

Giriş Tarihi: 1.11.2013 11:09
Yıldırım Beyazıt Mahallesi Barbaros Caddesi Yıldız Apartmanı sakinleri binalarının önüne yapılmakta olan minibüs durağının bina girişini kapamaması için bir metre sağa kaydırılmasını istediklerini belirtti. Durak yerine yapılan itiraz nedeniyle bahse konu bölgede inceleme yapan Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, durağın bir metre sağ tarafa kaydırılmasında herhangi bir sakınca olmadığını kaydetti. Fakat bu kez de binanın zemin katında dükkanı olan bina müteahhidi dükkanının önünün kapanacağı gerekçesi ile itirazda bulununca durak yeri konusunda iki taraf arasında gerginlik yaşandı.

Tartışmanın iyice alevlenmesi üzerine duruma el koyan Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri bahse konu yerin Çrkezköy Belediyesi'ne ait olduğunu ve durağın nereye kurulacağına karar verecek tek merciin yine Çerkezköy Belediyesi olduğunu vurguladı. Müteahhit Hasan Dursun, giriş kattaki dükk'nının önünün kapanmaması için durağın bir metre sola kaydırılmasını talep ederken, bina sakinleri ise binanın girişinin kapanacağını öne sürerek durak yerinin bir metre sağa kaydırılmasını istedi. Taraflar arasındaki anlaşmazlığın iyice kızıştığı anlarda araya giren Çerkezköy Belediyesi Zabıta Müdürü Yusuf Kenan Erez, taraflarla konuşarak orta yolu buldu ve konuyu tatlıya bağladı. Durak, belediyenin daha önce tespit ettiği yere monte edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta, 'Durak yeri' kavgasını tatlıya bağladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN