Tarihi binalar tinercilerin mekânı oldu

İnegöl'de kentin kültür mirasları arasında bulunan tarihi binalar tinerciler ve madde bağımlıları tarafından ele geçirildi. Bazı binaların okullara yakın olması velileri endişelendiriyor

Giriş Tarihi: 3.11.2013
Uzun yıllar pek çok aileye yaşam alanı olan tarihi yapılar, şimdilerde kaderiyle baş başa bırakıldı. Çürümeye terk edilen eski evler, şimdilerde tinerciler ve madde bağımlısı gençler tarafından kullanılıyor. Eski evlerin bazıları ise okul çevrelerinde bulunuyor. Sinanbey Mahallesi'nde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu'nun çevresinde bulunan 2 eski ev, tinerciler ve madde bağımlısı gençler tarafından mesken tutulmuş. Gençlerin kullanılmayan evlere özellikle gece saatlerinde geldiği öğrenildi. Diğer taraftan kullanılmayan bu asırlık evler yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu durumdan mahalle sakinleri ciddi şekilde rahatsız oluyor. Özellikle şehir merkezinde bulunan tarihi evlerin etrafında hiçbir önlem alınmadan kaderine terk edilmesi tepkilere neden oluyor. Sinanbey Mahalle Muhtarı Şevket Parlayan, "Eski evler, gençlerin uğrak yeri haline geldi. Buralarda uyuşturucu kullanıyorlar ve içki içiyorlar. Vatandaşlardan bu konuda şikayetler var. Bunları biz gerekli yerlere bildiriyoruz. Mahallede bulunan eski evler madde bağımlıları tarafından kullanılıyor. Emniyet ekiplerinin geceleri sokak aralarında sık sık gezmesini istiyoruz. Ara sokaklarda gezmeleri caydırıcı olabilir. Mahalle sakinlerinden çok tepki alıyoruz" diye konuştu.

MEZARLIĞA YÖNELDİLER

Mahmudiye Mahalle muhtarı Raşit Alan ise, Mahmudiye Mahallesinde bulunan eski evlerin yıkılıp yeniden yapılmasından dolayı madde bağımlısı gençlerin Mahmudiye mezarlığına yöneldiğini belirterek, "Mahallede bulunan eski evleri madde bağımlısı gençler kullanıyordu. Bu evlerin zamanla yıkılıp yerlerine yenilerinin yapılmasının ardından gençler, mezarlığa yöneldi. Bunun yanında boş alanlarda çekilmiş bali poşetleri buluyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi binalar tinercilerin mekânı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN