Trafiğe kadın eli değdi

Giriş Tarihi: 5.11.2013 14:50

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde kadın trafik polisleri, sokakta görevlendirildi. Kadın polisler, trafiğin yoğun olduğu İstanbul Caddesi ve Fatih Caddesi'nde araçların düzenli seyrini sağlamak için çalışıyor.

Sabah saatlerinde önemli noktalarda araç ve yaya trafiğinin aksamadan, kurallara uygun şekilde akmasını sağlayan kadın trafikçiler, mesailerinin geri kalan zamanlarında ise, bölgelerinde park yasağına uymayanlar başta olmak üzere kurallara aykırı araç kullanan sürücülerle mücadele ediyor. Kadın trafikçiler değişimli olarak gece 24.00'e kadar görev yapıyor.

Sabah ve akşam saatlerinde, kendilerini uyaran kadın trafik polislerini gören Lüleburgazlılar şaşkınlık yaşarken, uygulamayı olumlu buldu.
Proje ile trafiğe kadın kibarlığını getirdiklerini söyleyen Trafik Büro Amiri Zekeriya Kahraman, "Bir kadının uyardığı sürücülerin daha hoşgörülü ve dikkatli olacaklarına inanıyorum. Erkek sürücünün, park yasağına ya da kurallara uymadığında, erkeklerin aksine kadın görevlilere yaklaşımları farklı olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafiğe kadın eli değdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN