Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daum: Daha da güçleneceğİz

Alman çalıştırıcı futbolcularının fiziksel olarak çok iyi duruma geldiğini belirterek "Kendimize güvenimiz daha da arttı" dedi

Giriş Tarihi: 8.11.2013
Bursaspor'un tecrübeli Teknik Direktörü Christoph Daum, göreve geldiği günden bu yana takımda yaşanan değişimi değerlendirdi. Göreve başlamasının ardından geçen süreçte takımın büyük adımlar attığını ifade eden Daum, fiziksel olarak çok iyi duruma geldiklerini ve futbolcuların kendine olan güvenlerinin arttığını dile getirdi.

AİLE ORTAMI OLUŞTU

Daum, sezonun ilk haftalarındaki Bursaspor ile şimdiki Bursaspor arasında büyük fark olduğunu söyledi. "Vojvodina maçının ardından gördüğüm takım ile şimdiki takım arasında çok büyük fark var" diyen Alman çalıştırıcı, "Fiziksel olarak çok daha iyi durumdayız. Maç içinde her dönemde baskı kurabildiğimizi görüyoruz. Taktiksel olarak kendimizi iyi yerlere getirdik. Takım içerisindeki birliktelik çok iyi. Güvenimiz arttı. Gerçekten şimdiye kadar süreç içerisinde çalışmalarımız çok iyi geçti. Futbolcularımı da tebrik ediyorum. Çok istekli çalıştılar. İdmanlarımıza baktığımızda sabah 8'de gelip akşam 8'de gidiyorduk. Bu süreçte devamlı birlikteydik. Çok iyi çalıştık. Bir aile ortamı oluştu" dedi. Yalnız idman sahasında değil idmanın dışında da futbolcularla bir araya gelerek analizler yaptıklarını anlatan Daum "Futbolcularımız ile toplantılar yaptık. Nasıl daha iyisini yapabiliriz sorusunun cevabını aradık. Baskılı oynamak istiyoruz ve gittikçe bu hedefimize yaklaşıyoruz. Bursaspor baskılı oynamak zorunda. Beşiktaş maçındaki güven ile bugünkü güven arasında çok fark var. Taktiksel olarak her maça farklı hazırlanıyoruz" görüşünü dile getirdi. Daum "Çok iyi çalışıyoruz, profesyonelce bir iş yapıyoruz. Kendimi büyük bir ailenin içinde hissediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daum: Daha da güçleneceğİz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN