Belediye İtfaiyesi'nin ikinci grup amirliği açıldı

Giriş Tarihi: 13.11.2013 12:26

Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Karesi Grup Amirliği törenle hizmete açıldı.

Toplam 30 kişinin görev yapacağı amirlikte çalışma odaları, barınma bölümleri, etüt ve toplantı odaları yer alıyor. 300 metrekare büyüklüğünde tek katlı bir binaya ve 2 bin 100 metrekare açık alana sahip. Açık alana ise yedi itfaiye aracı koyulabiliyor.

Paşaalanı Mahallesi Serkan Caddesi'nde, yaklaşık 2 bin 400 metrekare alanda kurulu grup amirliğinin açılış törenine Belediye Başkanı İsmail Ok, Başkan yardımcıları Yusuf Özenç ve Ali Öztozlu, belediye meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ve itfaiye personeli katıldı. Törende konuşan Başkan Ok, 'in hızla büyüdüğünü ve buna paralel olarak hizmetlerin de yaygınlaştığını kaydetti. Büyüme kaydeden hizmetlerden birinin de itfaiye olduğuna dikkat çekerek, "En çok yangın çıkan bölgelerimizden biri olan Atatepe'ye ilk itfaiye grup amirliğimizi açmıştık. Bunun ne kadar isabetli bir karar olduğunu yaşayarak gördük.

Önceden Atatepe bölgesinde bir yılda onlarca yangın çıkıyor, yeşil çevreyi ve oradaki canlıları yok ediyordu. Amirliğin kurulmasıyla orada hem yangın sayısında azalma oldu hem de bunun caydırıcı bir etkisi oldu. Özellikle Paşaalanı, Sefaköy, Küçük Sanayi, Yenimahalle, Ayşabacı köyü ve Balıkesir-Bursa karayolu üzerinde olabilecek muhtemel afet, felaket ve kazalara kısa zamanda müdahale edilmesini sağlayacak ve zararların hiç olmamasını veya en aza inmesini temin edecektir." dedi.

Son yıllarda Balıkesir İtfaiyesi'ne modern araç gereçler alındığını ifade eden İsmail Ok, "İtfaiye teşkilatımız, teknik araç gereç yönünden teknolojiyi günü gününe takip ediyor. İtfaiyemizin her türlü ihtiyacının karşılaması ve hizmet için Türkiye'nin en büyük dördüncü eğitim sahasını açtık, çünkü Balıkesir halkı, en iyi hizmeti haketmektedir. Bu pırıl pırıl hizmet binasının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

Tören sonunda duanın ardından açılış kurdelesi kesildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balıkesir Belediye İtfaiyesi'nin ikinci grup amirliği açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN