ler 12 noktada satışa sunuldu

Büyükşehir Belediyesi kentin birçok noktasında 9 renkten oluşan satışlarına başladı. Karışık renklerde, içlerinde 5 adet lale soğanı olan 30 bin paket hazırlanarak 2 TL'den satışa sunuldu.

Giriş Tarihi: 19.11.2013 16:32
Büyükşehir Belediyesi 'ne reng'renk görünüm katan ve kenti baştan aşağı süsleyecek leri satmaya başladı. Lalenin ana vatanı olan ülkemizde özellikle Kocaeli'deki vatandaşlara bu bitkiyi benimsetmenin amaçlandığı çalışmada lale soğanlarını piyasanın çok altında maliyetine veriliyor. Paketlerinin tanesi 2 liradan satılan lale soğanları artık bahçelerde, balkonlarda ve saksılarda da açacak. Vatandaşlar yetiştirdikleri lalelerle Nisan ayında yapılacak olan 'En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin' yarışmasına da katılabilecek.

Satışa çıktığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gören lale soğanları kentin 12 noktasında satışa sunuluyor. İzmit'te Anıtpark, Belsa, Fevziye Cami önünde satılan laleler diğer ilçelerde belediye hizmet binalarının önünden satışlar yapılıyor

Nisan ayında yapılacak olan 'En Güzel Laleyi Siz Yetiştirin' yarışmasına katılmak isteyenlerin şimdiden lalelerini alıp ekmeleri gerekiyor. Yarışmaya katılacak vatandaşların, Belde A.Ş. tarafından aldıkları laleler ve yanında verilen satış fişi ile Nisan'ın ilk haftası Sekapark'a başvuruda bulunmaları gerekiyor. Yarışmaya standartlarda bulunan 9 çeşit lale ile katılınalabilecek. Saksının çapı 29 santimetreyi geçmeyecek. Yarışmaya katılmak isteyenler, lale satış noktalarından bilgi alabiliyor.

Yarışmacılar, geleneksel Lale Festivali'nin bir parçası olan yarışma için festival günü Sekapark'a, saksıda yetiştirdikleri laleler ile beraber katılacak. Yarışma günü saksıya sonradan dikildikleri tespit edilen laleler diskalifiye edilecek. Birinciye 2 bin lira, ikinciye bin 500 lira, üçüncüye bin lira, dördüncüye 750 lira, beşinciye 500 lira, 150 mansiyona da 100'er lira para ödülü verilecek. Ödül töreni Sekapark'ta aynı gün yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Laleler 12 noktada satışa sunuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN