Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin yazarları atölyede yetişiyor

Nilüfer Belediyesi geleceğin yazarlarını yetiştiriyor. Hakan Akdoğan eğitmenliğinde açılan yazı atölyesi, "yılın yazarı" seçtiği Sabahattin Ali'nin eserleri ışığında gençlere Türk edebiyatını öğretiyor

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Bursa'da Nilüfer Belediyesi'nin 2013 yılı için 'Yılın yazarı' seçtiği yazar Sabahattin Ali'nin ve eserlerinin ortaokul ve lise öğrencileri tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla başlatılan yazı atölyesi, Hakan Akdoğan eğitmenliğinde devam ediyor. Sabahattin Ali'nin hayatı, edebiyata bakışı, üslubu, zaman, mekan, karakter ilişkileri ve öykü incelemelerinin konu edildiği atölyeye katılan öğrenciler, yazarın eserleri ışığında hem nitelikli bir okur olmayı hem de kalemlerini güçlendirmenin yollarını öğreniyor. Nâzım Hikmet Kültürevi'nde düzenlenen ve 4 hafta süren derslere katılan öğrenciler, Sabahattin Ali'nin, 'Değirmen', 'Kamyon', 'Düşman', 'Ses', 'Bir Firar', 'Kırlangıçlar', 'Gramafon Avrat', 'Kürk Mantolu Madonna' adlı eserlerini okudu. Genç kalemler, öykücülüğünün yanı sıra şair, öğretmen, yazar ve gazeteci olan Sabahattin Ali'den aldıkları ilhamla ilk öykülerini tamamladı.

ORTA VE LİSE DÜZEYİNDE

Atölyeye ortaokul düzeyinde, Emir- Koop Ortaokulu, Nilüfer Belediyesi Bursa Rotary Ortaokulu, 3 Mart Koleji, Şahinkaya Eğitim Kurumları, Özel Tan Okulları, Nedim Öztan Ortaokulu, Dilek Özer Ortaokulu; lise düzeyinde ise Özel Tunçsiper Anadolu Lisesi, Melike Pınar Anadolu Lisesi, Hüseyin Özdilek Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Bahçeşehir Koleji, Barış Anadolu Lisesi ve Özel Emine Örnek Koleji'nden öğrenciler katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin yazarları atölyede yetişiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN