Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karacabey'e dev yatırım

Bursa Karacabey'de faaliyet gösteren Nestle, 22 milyon TL'lik dev yatırımla ihracata yönelik iki yeni üretim hattı kurdu. Yeni yatırım 100'e yakın ek istihdam sağlayacak

Giriş Tarihi: 29.11.2013
Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde faaliyet gösteren Nestle, 2012'de açılışını yaptığı kahvaltılık gevrek fabrikasının ardından, ihracata yönelik iki yeni üretim hattı kurarak, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın başlıca üretim üslerinden biri haline geldi. MAGGI markasıyla bulyon üretimi yapacak yüksek teknolojili iki yeni üretim hattı 22 milyon TL'ye mal oldu. Tesislerin açılışı, Nestle'nin Asya, Okyanusya, Afrika ve Ortadoğu'dan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Nandu Nandkishore ve Nestle Türkiye Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Reinhold Jakobi'nin katılımıyla gerçekleştirildi. 2012 yılını yüzde 15 büyüme ve 1.4 milyar TL ciro ile tamamlayan Nestle'nin Türkiye'ye yaptığı yatırım her yıl ortalama 100 milyon TL olarak gerçekleşiyor.

İSTİHDAM ARTACAK
Türkiye'de 100 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Nestle, Karacabey'deki çoklu üretim tesisleri'nde 2012 yılının başında da yaklaşık 85 milyon TL'lik yatırımla kahvaltılık gevrek fabrikasının açılışını yapmıştı. İhracata yönelik bu yeni üretim hatlarıyla birlikte Karacabey Çoklu Üretim Tesisleri'nin Nestle'nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki en büyük üretim merkezlerinden biri olma konumu daha da güçlenmiş bulunuyor. Yüksek teknolojiye sahip makinelerin kullanıldığı hatların üretim kapasitesi 2 katına çıkarak; dakikada 1200 paketlik üretim gerçekleştirilecek. Hatlarda yapılacak üretim ağırlıklı olarak Suudi Arabistan pazarına ihraç edilecek. Nestle, yeni yatırımla birlikte Türkiye'de istihdam ettiği 3800 kişiye ilave olarak, Karacabey'de yaklaşık 100'e yakın ek istihdam sağlayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karacabey'e dev yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN