Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Bursa'yı dünya kenti yapacağız"

Bursa'da ikinci kez başkanlık koltuğuna aday olan Başkan Recep Altepe yeni dönem hedeflerini SABAH BURSA'ya anlattı. Altepe oy oranı ve projeleriyle kentte tarih yazacaklarının altını çizdi

Giriş Tarihi: 8.12.2013
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ikinci dönem için aday gösterilen Recep Altepe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isteğini yerine getirerek en az yüzde 60 oy alıp rekor kırmayı hedefliyor. Adaylığı açıklanırken Başbakan Erdoğan'ın kulağına "Rekor oy bekliyorum" dediği Recep Altepe "İlk dönemde başkanlığa yüzde 53 oy oranıyla seçildim. Bursa'da tarih yazmak istiyoruz. Hem aldığımız oy ile hem de gerçekleştireceğimiz projelerle bu tarihi yazacağız" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na ikinci kez aday gösterilen Recep Altepe, Bursa'nın başarısının Başbakan Erdoğan'ı da etkilediğini ve başarının devam etmesinden yana tavır koyduğunu söyledi. İkinci kez aday gösterilmesinin kendisinde daha büyük bir sorumluluk doğurduğunu ifade eden Altepe, öncelikle devam eden projeleri bir an önce bitirip, Bursa'ya çağ atlatacak yeni projeler için kolları sıvayacaklarını açıkladı. Deniz ve hava ulaşımında, yerli tramvay üretimde gösterilen başarıların devamının geleceğini anlatan Altepe "Büyük projelerin gelişmesinde, istikrar ve güven çok önemli. Bu nedenle, Başbakanımızın aldığı kararla Bursa kazandı. Aldıkları karar nedeniyle, Bursalılara duydukları güven nedeniyle sayın Başbakanımıza şükranlarımı arz ediyorum" görüşünü dile getirdi.

'TARİH YAZACAĞIZ'
Bursa'da yaptıkları yatırımlarla geçen dönem tarih yazdıklarını, yeni dönemde de aynı anlayışı katlayarak sürdüreceklerini ifade eden Başkan Altepe, "Bizler Bursa'yı ve Bursalıları seviyoruz. Çalışarak, hizmet ederek bunu gösteriyoruz. Bu şehrin derdi bizim derdimiz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz çalışmalar sadece temel. İnşallah şimdiden sonra bu temellerin üzerine koyacağız ve Bursa'nın gerçek anlamda dünya şehri olmasını sağlayacağız" dedi.

HEDEF BURSA'NIN KALKINMASI
Tek hedeflerinin Bursa'nın gelişmesi ve kalkınması olduğunu belirten Recep Altepe "Bunun siyaseti olmaz. Biz Bursa için çalışıyoruz. Bursa'nın huzur kenti, dünya kenti olması konusunda çalışıyoruz. O zaman hep birlikte, tüm ilçe belediye başkanlarımızla, siyasilerimizle, hemşerilerimizle başarıya doğru koşacağız. Değişen ve gelişen, kabuk değiştiren Bursa'da istikrarlı bir şekilde çalışmalarımıza devam edeceğiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Bursa'yı dünya kenti yapacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN