Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Altepe'den BALKAN açılımı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balkanlar'da bugüne kadar yaptıkları çalışmaların temel amacının ortak değerleri ortaya çıkarmak olduğunu belirterek, bu çalışmaların devam edeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 13.12.2013
Arnavutluk Büyükelçisi Genci Muçaj, Büyükelçilik Müsteşarı Saimir Kurti ve Bursa Fahri Konsolosu Necip Naci Doğru ile Kosova Büyükelçisi Avni Spahiu, Büyükelçilik Müsteşarı Guner Ureya ve Bursa Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Kosova Üsküp Türkleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Gündüz'ün de katıldığı ziyarette konuşan Arnavutluk Büyükelçisi Genci Muçaj, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin balkanlarda yapılan yatırımlardan öncü rol üstlenmesi nedeniyle Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Büyükelçilik olarak İzmir, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirlerde Arnavut Kültür Merkezleri açmak istediklerini dile getiren Muçaj, bu ortak kültürün en iyi şekilde tanıtılmasını sağlayacak olan bu kültür merkezi için Başkan Altepe'den yer konusunda destek istedi. Kosovalı Büyükelçi Avni Spahiu da Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Prizren'deki dere ıslahı ve köprü inşaatı, Kaçanik'teki tarihi Sinan Paşa Camii gibi eserler nedeniyle Başkan Altepe'ye teşek- kür etti. Yeni dönem için aday gösterilmesi nedeniyle Başkan Altepe'yi tebrik eden Shahiu, iki ülke arasındaki ilişkilerin bundan sonra da artarak devam edeceğine inandıklarını söyledi.

'AYNI KÜLTÜRÜ YAŞADIK'
Balkan coğrafyasının hemen herkesin üzerinde farklı emellerinin bulunduğu kritik bir bölge olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise, bölgeye yaptıkları hizmetlerdeki tek hedeflerinin ortak değerleri ortaya çıkarmak olduğunu söyledi. Osmangazi belediye başkanlığı döneminden bu yana sürekli balkanlarda gerek restorasyon gerekse sosyal ve kültürel etkinlikler anlamında önemli çalışmalar yaptıklarını ifade eden Altepe, "Bu kritik coğrafyada huzurun hakim olması için çok önemli. Yüzyıllarca aynı kültürü yaşadığımız o bölgedeki insanların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Altepe'den BALKAN açılımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN