Bahar'ın yeni hedefi dünya şampiyonası

17. Akdeniz Oyunları'nda ülkemizi karatede temsil eden ve gümüş madalya alan Kocaeli Kağıtsporlu sporcu Bahar Erşeker: Hedefim Dünya Şampiyonası'nda milli marşımızı okutmak

Giriş Tarihi: 18.12.2013
Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübünün lisanslı sporcusu olan Bahar Erşeker'in yeni hedefi Dünya Şampiyonası... 17. Akdeniz Oyunları'nda ülkemizi karatede temsil ederek madalya kazanan Kocaeli Kağıtsporlu sporcu Erşeker, hazırlıklarını sürdürdüğünü belirterek, "Hedefim Dünya Şampiyonasında milli marşımızı okutmak" diyor. Erşeker şampiyona giden yolda hazırlıklarını SABAH Marmara'ya anlattı.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLANIYOR
"1991 yılında İzmit'te doğdum. İki kardeşiz ve ikimiz de sporla ilgileniyoruz. Lise mezunuyum ve şu an üniversite sınavına girdim. Hedefim beden eğitimi öğretmenliğini kazanmak. 11 senedir karate sporu ile profesyonel olarak uğraşıyorum. Arkadaşlarıma, aileme ayırmadığım zamanı idmana ayırıyorum. Hatta babamdan daha fazla antrenörümle zaman geçiriyorum. ama çok mutluyum"

'SENDE KARATECİ TİPİ YOK'
"Son olarak bu sene Avrupa Büyükler şampiyonasında Avrupa üçüncüsü oldum. 17. Akdeniz Oyunları'nda ise hakem kararı ile ikinci oldum. Geçen sene ise 21 Yaş Altı Bayanlar'da Avrupa Şampiyonu oldum. Açıkçası düşünmüyordum. Kısa sürede büyük başarılara imza atınca herkesin beklentisi yükseldi. Hem kulübümü hem de ülkemi yurtdışında temsil ettim. Sporun en büyük avantajı da bu olsa gerek. Genelde annem gittiği yerde kızım karateci der ve oradakilerde sizin gibi aynı tepkiyi gösterir. Hatta pek çok arkadaşım 'Sende hiç karateci tipi yok' dedi. Sakin bir yapım olmasına rağmen müsabakalarda hırçınlaşıyorum"

'DESTEK BAŞARIYI GETİRDİ'
"Kavga etmeyi sevmiyorum. Dışarı da kavga edecek bir yapım yok. Uzakdoğu yakın dövüş sporları bayanlar arasında giderek yaygınlaşıyor. Bayanlara artı bir özgüven yüklüyor. Spor hayatıma başladığım bu camiada kulübümüz gerçekten karatede Türkiye çapında söz sahibi bir takım. Deplasmanlarda özellikle biz bunu daha iyi gözlemleyebiliyoruz. Benim kariyerimde kulübümüzün yeri çok büyüktür. Elde ettiğim bu başarının en büyük sahibi, hiç kuşkusuz ki kulübümüzdür. Çünkü yöneticilerimiz bize tam destek veriyor. Bunun yanında antrenörün sporcuya olan güveni önemli. Bizler de onların verdiği bu desteğe laik olmak için başarılar elde ediyoruz. Eğer bize bu kadar destek verilmeseydi, başarı da gelmezdi. Öncelikle amatör spora destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın İbrahim Karaosmanoğlu'na, Kulüp Başkanımız Fahrettin Kandemir'e, hocalarımız Timur Doğan ve Mesut Kolaylı'ya, kulüp çalışanlarımıza bizlere sağladığı tüm imkan ve desteklerinden ötürü teşekkür ediyorum. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü sayesinde, birçok yurtdışına çıkma fırsatına sahip oldum. Bir çok Avrupa ülkesinde müsabakalara katıldım. Bizleri en iyi ve güzel koşullarda spor yapmamızı sağlıyorlar. Çok değerli hocalarımızla antrenman yapma imkanı sunuluyor. Bir kez daha teşekkür ediyorum" "Spor kariyerinde en iyisini başarabilmek adına çaba gösteriyorum. Her sporcunun olduğu gibi benimde hayalim dünya olimpiyatlarında milli marşımızı okutmak."

'ANTRENÖRLERİM BENDEN HEYECANLI'
"Son olarak bu sene Avrupa Büyükler Şampiyonası'nda Avrupa üçüncüsü oldum. 17. Akdeniz Oyunları'nda ise hakem kararı ile ikinci oldum. Geçen sene ise 21 Yaş Altı Bayanlar da Avrupa Şampiyonu oldum. Devam etmeyi düşünmüyordum. Kısa sürede büyük başarılara imza atınca herkesin beklentisi yükseldi. Ben de yola devam dedim. Böylece hem kulübümü hem de ülkemi yurtdışında temsil ettim. Sporun en büyük Son olarak gittiğimiz Almanya beni çok şaşırtmıştı. Yarı Türkiye gibiydi. Kebapçı dönerci.. orada yabancılık çekmedim. Genelde rakiplerime baktığımda iyi olduklarını söylemeliyim. Ama önemli olan konstantrasyon. O an sadece maça odaklanıyorum. Hatta bazen antrenörlerim benden daha heyecanlı oluyor"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahar'ın yeni hedefi dünya şampiyonası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN