Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İzmit'in çehresini değiştirdik"

Az zamanda çok iş başaran İzmit Belediyesi, atıl halde bulunan her alanı cazibe merkezi haline getirdi. Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit'in artık modern tesisleri ile konuşulan bir şehir olduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 18.12.2013
İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, gerçekleştirdikleri projelerle İzmir'in yeni bir çehreye kavuştuğunu söyledi. Doğan, hayata geçirdikleri projeleri şöyle anlattı:

KÜLTÜR TEPESİ PROJESİ:
İzmit'in değerlerini İzmit'e kazandırmayı ilke edinen İzmit Belediyesi yıllardır atıl durumda bırakılan Saat Kulesi ve Atatürk Heykeli'nin bulunduğu çevreye Kültür Tepesi Projesi ile bambaşka bir görünüm kazandırdı. Çiçek bahçeleri, kafeterya. seyir terasları, dinlenme alanları ve kent mobilyaları ile İzmit'in yeni yüzü olan Kültür Tepesi, İzmitlilerin vazgeçemediği mekanların başında geliyor.

CEPHANELİK SPOR TESİSLERİ:
Türkiye'de amatör spora yapılan en büyük yatırım olan Cephanelik Spor Tesisleri, tam kapasiteyle İzmitli sporculara hizmet veriyor. İster futbol, ister tenis, ister voleybol olsun, Cephanelik Spor Tesisleri'nde pek çok branşta spor yapmak mümkün.

KADIN SOSYAL YAŞAM MERKEZİ:
Yapımı devam eden Kadın Sosyal Yaşam Merkezi, İzmitli kadınların vazgeçemediği mekanlardan biri olacak. Kadınlar için okuma-yazma, bilgisayar, yabancı dil, ahşap boyama, aşçılık, halk oyunları, diksiyon, tayitro, takı tasarımı, desim, kuaförlük, müzik, yoga, cilt bakımı gibi eğitim ve hizmet olanaklarının sunulacağı Kadın Sosyal Yaşam Merkezi'nde 24 atölye, fitness salonu, havuz, sauna, kafeterya, spor salonu, konferans salonu, psikolojik danışmanlık birimi, üreme sağlığı merkezi ve sergi alanları bulunacak.

EKOPARK:
Şirintepe Çamlık Mevkisi'nde 40 bin metrekarelik bir alan üzerinde kurulan Ekopark, şehrin kalabalığından, gürültüsünden uzaklaşmak için tüm detaylara sahip. İzmitliler artık uzaklarda değil, Ekopark'ta stres atıyor, nefes alıyor.

DOĞAL YAŞAM MERKEZİ: GÖLKAYPARK
Yıllardır boğulma haberleriyle adını duyuran Çayırköy Göleti, Gölkaypark adıyla dünyaca tanınan bir su sporları merkezine dönüştü. Her yıl binlerce insanın yararlandığı tesiste 7'den 77'ye herkes dilediğince zaman geçiriyor. Su kayağı yapmak, bisiklete binmek, balık tutmak ve dinlenmek için uzaklara gitmeye gerek kalmadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmit'in çehresini değiştirdik"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN