Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'nın en ünlü caddesi olacak

Bursa'nın en eski caddelerinden 'Heykel Ünlü Caddesi'nde çalışmalar başladı. Heykel'in Bursa'nın en ünlü caddesi haline gelmesi bekleniyor

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Bursa'nın en eski caddelerinden biri olan Heykel Ünlü Cadde'ye yepyeni bir kimlik kazandıracak cephe sağlıklaştırma ve çevre düzenleme çalışmaları başladı. Ünlü caddeyi eski ihtişamlı günlerine kavuşturacak olan çalışmaların ilk harcını koyan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Bu gün düzenlediğimiz harç koyma töreni ile birlikte Ünlü Cadde, bir yıl içerisinde adı gibi Bursa'nın en ünlü caddesi haline gelecek" dedi. Çalışmaların başlatıldığı törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi olarak tarihi mirasa sahip çıkma noktasında ciddi hizmetler gerçekleştirdiklerini söyledi. Dündar bu dönemde Osmangazi'de 145 tarihi eserle ilgili çalışma yürüttüklerini ifade etti.

1 YILDA TAMAMLANACAK

Bakırcılar Ertaş ve Kayhan'dan sonra Ünlü Cadde'ye gelerek, tarihi çarşıların yenilenmesinde yeni bir adım daha atmış olduklarını ifade söyledi. Dündar, "Bir yılda bitirmeyi hedeflediğimiz çalışma sonunda Ünlü Cadde, aslına uygun, adına yakışır ve esnafımızın yüzünün güldüğü bir yer olacak. Burada yapılacak çalışma ile birlikte esnafımız, Uzun Çarşı, Kapalı Çarşı ve Hanlar bölgesi ile birleşerek yeniden eski hareketli günlerine kavuşmuş olacak" dedi. Törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'de, yıllar önce trafiğe kapatılan ve o günlerde tartışma konusu olan Ünlü Cadde'nin, bu gün başlatılan çalışma ile yeniden o ihtişamlı günlerine döneceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın en ünlü caddesi olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN