Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Termalde en avantajlı kent

Bursa Sağlık Turizmi Derneği Kurucu Başkanı Dr. Mustafa Esgin, kentin termal potansiyeline dikkat çekti. Tanıtım için harakete geçtiklerini söyleyen Esgin, Bursa termalde dünya çapında merkez olacak. Termalimizle önce halkımız buluşacak" dedi

Giriş Tarihi: 29.12.2013
Bursa Sağlık Turizmi Derneği Kurucu Başkanı Dr. Mustafa Esgin, "Bursa Medikal ve Termal Turizm Forumu" tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, "Bursa termalde ve sağlık turizminde dünya çapında bir merkez olacaktır. Termalimizle önce halkımız buluşacak" dedi.

'TERMALDE AVANTAJLIYIZ'
Toplantının açılışında konuşan Dr. Mustafa Esgin, Bursa Medikal ve Termal Turizm Forumu'nun Bursa için bir milat olacağını söyledi. Bursa'nın, medikal ve termal turizmde avantajlı bir şehir olduğunu söyleyen Dr. Esgin, "Bursa, şehirlerden bir şehir değil. Farklı özellikleri bünyesinde barındıran özel bir şehir. Yıllar boyunca termalin ve şifalı suların başkentliğini yapmış Bursa, 2 bin yıllık tarihi geçmişinin verdiği güçle, termalde ve sağlık turizminde gelecek yıllarda dünya çapında bir merkez olacaktır. Bursa'nın termaliyle önce Bursa halkı buluşacaktır" diye konuştu.

TERMAL TANITILACAK

BUSAT Başkanı Metin Yurdakoş da, "Bu forumla birlikte medikal ve termal turizm alanındaki imkânlarımızı daha iyi tanıtacağız" dedi. Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun Bursa'nın sağlık ve medikal turizmdeki potansiyeline işaret etti. Ercoşkun, "Geçmiş dönemde yapılan çalışmaların meyvelerini alma zamanı yaklaşıyor. Bundan sonra daha çok hareketlilik bekliyoruz. Özel sektörün öncülük yapmasından da memnunuz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Termalde en avantajlı kent
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN