Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yılda bin 166 proje

Osmangazi Belediyesi geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Başkan Mustafa Dündar, 5 yılda hayata geçirdiği bin 166 proje ile örnek bir belediyecilik sergiledi

Giriş Tarihi: 5.1.2014
Göreve geldiğinde '5 yılda 5 otopark', '3 kapalı pazar alanı' sözü veren Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, hedeflerini ikiye katladı. Dündar, 5 yılda 10 otopark, 7 pazar alanı ve hayat merkezi ile spordan sağlığa, eğitimden kültür sanat ve tarihi mirasa sayısız eseri hayata geçirmenin gururu ile 2014 yılını karşıladı. Fonksiyonel, ihtiyaca cevap veren, estetiği ve mimarisi ile farklı birçok hizmeti hayata geçiren Osmangazi Belediyesi'nin en büyük hacimli ve ödüllü projesi Çarşamba PazarPark, AK Parti Genel Merkezi'nce düzenlenen ve Türkiye genelinde 286 projenin katıldığı yarışmada juri özel ödülünü de aldı. Çiftehavuzlar-Fatih Yaşam Merkezi ve Akpınar Yaşam Merkezi, farklı mimarisi ve akustik tavanı ile otopark ve pazar alanı olmasının yanı sıra, konser ve çeşitli faaliyetlerin de yeni adresi oldu. Çarşamba PazarPark, Çiftehavuzlar-Fatih ve Akpınar yaşam merkezlerinin yanı sıra Soğanlı Kapalı Pazar Alanı, Emek Pazar Alanı, Doğanevler Pazar Alanı, Hamitler Pazar Alanı, Osmangazi'de esnaf ve vatandaşın konforlu alışverişin keyfini yaşadıkları merkezler oldu. Osmangazi Belediyesi, tarihi mirasın ayağa kaldırılıp yaşatılması konusunda da örnek çalışmalara imza attı. 145 tarihi eseri ilçeye kazandıran Başkan Mustafa Dündar, tarihi bölgeyi korumak ve turizmi canlandırmak için de yoğun çalışmalar yürüttü.

HEPSİ BURSA'NIN ZİYNETLERİ

Sümbüllü Bahçe Konağı, Surüstü Konağı, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi'nde yapılan restorasyonla, Bursa'nın ziynetleri gün yüzüne çıkartıldı. Ulu Çarşı, Nilüfer Köylü Pazarı, Yorgancılar Çarşısı ve tarihi çarşılar, yapılan restorasyon çalışmaları ile yeniden canlanarak geleneksel alışverişin modern yüzü oldu. Osmangazi Belediyesi, tarihi bölgeyi canlandırmak, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurulduğu Bursa'ya en büyük kültür hizmetini sunmak için 'Panorama Bursa 1326' tarih müzesi çalışmalarına başladı. Kamberler Tarih Parkı içerisine yapılacak müze için kamulaştırmalar yapan Osmangazi Belediyesi, panoramik müze ile Osmanlı'nın kuruluş gününü resmedecek.

ŞEHİRCİLİK AKADEMİSİ'Nİ KURDU
Osmangazi Belediyesi'nin en önemli yatırımlarından biri de kentsel dönüşüm planları oldu. Türkiye'de mastır plan yapan ilk belediye olan Osmangazi Belediyesi, şehrin geleceğini şansa bırakmamak, Osmangazi'ye 30 yıllık vizyon belirlemek ve kentsel dönüşümü topyekûn yürütmek için Şehircilik Akademisi'ni kurdu. "Kentsel dönüşüm için önce zihinler dönüşmeli' diyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, mastır plan ile Osmangazi'ye planlı dönüşümün kapılarını açan isim oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yılda bin 166 proje
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN