Seçimin galibi Bursa olacak

Giriş Tarihi: 10.1.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, CHP'nin Büyükşehir, Osmangazi ve Yıldırım belediye başkan adaylarını ağırladığı ziyarette, tüm partilerin en iyi adaylarla yola çıktığını belirtti

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partiler seçim çalışmalarına hız verirken, CHP İl Başkanı Metin Çelik, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin, Osmangazi adayı Erkan Aydın ve Yıldırım adayı Ramazan Altınöz, parti yöneticileri ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi ziyaret etti. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala'nın da katıldığı ziyarette konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın gelecek 5 yılının belirleneceği seçim sürecinin güzel bir atmosferde geçmesini diledi. Tüm partilerin en güzel adayları bulup, kamuoyu önüne çıktığını ifade eden Başkan Altepe, "Tüm adaylar, seçime kadar projelerini anlatacak. Sonuçta kazanan Bursa olacak. Bu yarışta Bursa'yı bir adım öne çıkarmak tek hedefimiz. Sonuç ne olursa olsun şimdiden Bursa'mıza hayırlı olsun" dedi.

ZOR BİR YOLA ÇIKILDI

CHP İl Başkanı Metin Çelik de hangi partiden olursa olsun tüm adayların zor bir göreve talip olduğunu belirterek, Bursa'ya hizmet için talip olan tüm adaylara başarılar diledi. Çelik, "Tüm adaylar zor bir yola çıkıyorlar. Başkan hangi partiden seçilirse seçilsin, meclis üyelerinde adil bir dağılım temenni ediyoruz. Çünkü mecliste adil dağılım olmayınca bazı kararlar 'ben yaptım oldu' şeklinde çıkabiliyor" diye konuştu. CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Necati Şahin karnaval havasında bir seçim olması için hassasiyet gösterdiklerini vurguladı. Şahin, "Biz bu kentte yaşayıp, bu kentte ölmeye karar vermiş insanlarız. Dolayısıyla seçim sonrasında birbirimizin yüzüne bakamayacak duruma gelecek bir tavır içinde olmayacağız. Propaganda sürecinde suçlayıcı değil, tamamen proje odaklı çalışmalar yürüteceğiz. Dileğimiz, dostluğumuzun 30 Mart'tan sonra da aynı şekilde devam etmesidir. Eğer halkımız görevi bize verirse, sizin bilgi birikiminizden de en iyi şekilde yararlanacağız" dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile uzun yıllar çalıştığını hatırlatan CHP Osmangazi Belediye Başkan Adayı Erkan Aydın ise seçimin nezaket kuralları içinde geçeceğinden şüphesi olmadığını kaydetti. CHP Yıldırım Belediye Başkan Adayı Ramazan Altınöz da Yıldırım'da başkanlığı döneminde Başkan Altepe ile çalışma imkanı bulduğunu belirten "Ne bir kavgamız ne bir sıkıntımız oldu. Bu göreve yine talibiz ve halkımıza bu işi daha iyi yapabileceğimizi anlatacağız. Kimsenin şahsını hedef almadan, edep içerisinde proje odaklı bir propaganda dönemi yaşayacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimin galibi Bursa olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN