Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski evler akrep ve fare yuvası oldu

Bursa'nın tarihi ve manevi mekanlarından Emir Sultan ile Yeşil camileri arasında bulunan tarihi Hocataşkın Mahallesi'ndeki eski evler akrep ve fare yuvası oldu. Köhnemiş vaziyette bulunan metruk evler, çökme riski taşıdığı için de tehlike arz ediyor.

Giriş Tarihi: 2.2.2014 15:29
Bursa'nın en eski mahallelerinden Hocataşkın'da sakinlerinin ölmesiyle uzun yıllardır boş olan binalar yıkılmaya yüz tuttu. Harabe halindeki eski evler tinercilerin ve hayvanların mekanı oldu. Çökme riski bulunan metruk virane binalar türlü haşeratın yuvası haline geldi. Adeta çöp evi andıran harabelerin içinde rastlanan hayvan leşleri ve çöp birikintileri haşerat üremesine davetiye çıkarıyor.

Çevredeki virane yapılarda fare ve akreplerin cirit attığını söyleyen mahalle sakinlerinden Sermet Duraker, evine 2 defa akrep girdiğini ifade etti. Duraker, 'Virane binaların insanların üzerine yıkılması an meselesi. Yetkililerin bu duruma acilen el atması gerekiyor. Bu izbe binalardan evimize mikrop saçıcı haşeratların girme riski çok yüksek. Henüz yeni yaptırdığım evimde 2 defa akrep gördüm. Virane halindeki eski binalar çürümüş ahşap kısımlarıyla da sürekli böcek üretiyor. Büyük bölümü yıkık olan, yangın tehlikesi bulunan, ölü fareler, böcekler ve içinde yığınla çöpler barındıran bu binalara yetkililer bir çare bulmalı. Tehlike saçan binalar yıkılıp, düz ve temiz arsa durumuna getirilmelidir. Hiç değilse mezarlık bakımı yapıldığı zamanlarda metruk binalar iyice ilaçlanmalıdır' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski evler akrep ve fare yuvası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN