Mudanya'nın çehresi Bayrak ile değişecek

Giriş Tarihi: 9.2.2014

Bursa'nın İstanbul'a açılan penceresi olarak bilinen Mudanya'da belediye başkanlığına talip olan Arif Bayrak ilçeyi turizm merkezi yapacağını söyledi

AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Arif Bayrak, genç yaşına rağmen belediyecilikteki tecrübesiyle dikkat çekiyor. 36 yaşındaki Bayrak, uzun yıllar meclis üyeliğini yanı sıra son 5 yıldır yürüttüğü belediye başkan yardımcılığındaki tecrübelerini başkanlıkla pekiştirmek istiyor. Son yıllardaki deniz ulaşımına yapılan yatırımlarla Mudanya'nın Bursa ve çevre iller ile İstanbul arasındaki pencere olduğunu ifade eden Arif Bayrak, aralanan pencereyi sonuna kadar açarak Mudanya'yı bölgenin cazibe merkezi haline getirileceğini söyledi. SABAH BURSA'ya konuk olan Bayrak, Mudanya'yı yatların ve lüks tur gemilerinin ilk tercihi haline getirecek olan devasa bir marina inşaatına başlayacaklarını açıkladı. Aynı zamanda avukat olan Bayrak, merkezi iktidarın desteğiyle son 5 yılda Mudanya'ya yapılan hizmetlerin artarak devam edeceğinin kanaatinde. Mevcut belediye başkanı döneminde yapılan yatırımlar ve özellikle Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan projelerin hayata geçmesiyle Mudanya'nın kaderinin değiştiğini anlatan Arif Bayrak, bunlarla yetinmeyip seçildiği takdirde hazırladığı projelerle ilçenin adeta çağ atlayacağını söyledi. Mudanya'nın eşsiz denizi ve 10 kilometrelik sahil şeridiyle Marmara Denizi'ne sahili olan beldeler arasında ulaşım kolaylığı ile bir adım öne çıktığını vurgulayan Arif Bayrak, hazırlanan projelerin hayata geçmesiyle ilçenin tatilcilerin ilk tercihi olacağını belirtti. Planladıkları devasa marina projesiyle kruvaziyer turizminden pay almayı ve lüks yatları ilçeye çekerek turizmi canlandırmayı hedeflediklerini ifade eden Bayrak, "Yapılacak çok işimiz var. Mudanya sadece Bursa'nın değil Türkiye'nin gözbebeği olacak. Mevcut başkanımızın yaptıklarını üstüne koyarak ve Büyükşehir belediyemizin desteğini de arkamıza alarak, ilçeye çağ atlatmakta kararlıyız. Deniz ulaşımının merkezi konumunda olan Mudanya, turizmin de merkezi olacak" dedi.

HEM TURİZM HEM TARIM

Projelerinin sadece turizme yönelik olmadığını, aynı zamanda Türkiye'nin en kaliteli zeytininin yetiştiği Mudanya'da tarıma da ayrı bir önem verdiklerinin altını çizen Arif Bayrak, "Zeytini inciri ve zeytinyağı ile başlı başına bir marka olan Mudanya'da bu değerlere sahip çıkacağız. Üreticimizin yanında olacağız. Onlara her türlü desteği vererek tarım ürünlerimizi bir dünya markası haline getireceğiz. Bunun için gerekli güce ve birikime sahibiz. Belediyeciliğin yol yapmak çöpleri toplamak olmadığını iyi biliyoruz. Biz ilçeye değer katacak her türlü yatırımı hayata geçirirken, bu yönde çalışma yürütenlere de sonuna kadar destek olacağız" diye konuştu. AK Parti'nin Mudanya'da 14 aday adayı arasından seçtiği Arif Bayrak'ın seçim bürosunu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç bizzat açmıştı. Genç başkan adayından övgüyle bahseden Arınç, Arif Bayrak'ın seçimi kazanarak ilçeye büyük hizmetler yapacağını vurguladı. Arif Bayrak'ın en büyük destekçisi olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, fırsat buldukça Bayrak'ın seçim çalışmalarına katılarak bilgi ve birikimlerini paylaşıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mudanya'nın çehresi Bayrak ile değişecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN