Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marmara'nın Bodrum'u

Çınarcık Belediye Başkanı Murat Erdoğan üçüncü kez aday gösterilmesinin ardından yeni projelerle beldeye çağ atlatmakta kararlı olduğunu söyledi. Erdoğan "Önümüzdeki dönem burası Marmara'nın Bodrum'u olacak" dedi

Giriş Tarihi: 14.2.2014
Marmara Denizi'nin en gözde tatil beldelerinden biri olan Çınarcık'da iki dönemdir belediye başkanlığı yapan AK Partili Murat Erdoğan üçüncü kez aday gösterilmesinin ardından hazırladığı projelerle Çınarcık'a çağ atlatmakta kararlı. Yaz aylarında nüfusu 300 bini bulan ve bağlı bulunduğu Yalova'nın neredeyse 3 katı nüfusu sahip olan Çınarcık'a gösterilen ilginin daha da artarak beldenin turizm merkezi olması için hazırladığı projeleri SABAH BURSA'ya anlatan Belediye Başkanı Murat Erdoğan, "Marmara'nın Bodrum'u Çınarcık olacak" diyor. AK Parti Çınarcık Belediye Başkan Adayı Murat Erdoğan, ilçede 3'üncü dönem başkanlık için seçim çalışmalarını sürdürürken, hazırladığı projelerle de dikkat çekiyor. Özellikle İstanbulluların tatil için Marmara'da ilk tercih ettikleri belde olan Çınarcık'ın bölge illerden de tatilci çekmesi için hazırladığı projeleri anlatan Murat Erdoğan, yeniden düzenlenecek olan sahil şeridinin Çınarcık'a değer katarken, açılacak üniversite ile ilçenin yaz aylarındaki hareketliliği kışın da yaşayacağını söyledi.

'ASRIN PROJESİ OLACAK'
Erdoğan'ın projeleri arasında en dikkat çekici olan İskele Projesi. Çınarcık'ın bu projelerle tam anlamıyla turizm merkezi olacağını ifade eden Murat Erdoğan "asrın projesi olarak" tanımladığı çalışmayı şöyle anlattı: "İskele Meydanın ile Paker alanı arasında bulunan bölgeye dolgu alanı yapılıp eski görünümünden uzaklaşarak modern bir görünüm kazandırılacak. Sahil bölgesine yürüyüş alanları ve mini spor kompleksi dizayn edilerek gençleri soysal alana yönlendirme çalışmaları hedeflenecek. Sahil bölgesinin görüntüsünü değiştirecek olan bu proje sayesinde Çınarcık denizle bütünleşecek." Ustalık dönemini de kazanıp Çınarcık'a hizmetlerini devam ettirmeyi hedeflediklerini belirten Erdoğan "Çınarcık'a hizmetlerimiz henüz bitmedi. 3'üncü dönem ile birlikte projelerimizi tamamlayıp vatandaşlarımıza sunacağız. Bu projelerden en önemlilerinden biri olan Sahil projesi vatandaşlarımızın ilgisini çeken projelerden biri haline geldi. Sahil projesinin yanı sıra Küçük sanayi sitesi, Kapalı pazar yeri gibi projeleri tamamlamayı hedefliyoruz" görüşünü dile getirdi.

AKILLI DURAKLAR GELİYOR

Yalova'da hayata geçirilen Akıllı Durak uygulaması Çınarcık'da da hayata geçecek. Duraklar için planlama yapıldığı dile getiren Başkan Erdoğan "Biz ilçe halkımızın refah ve huzuru için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da durmak bilmeden çalışacağız. Önemli olan ilçemizin ülkemize ve ilimize yakışır bir turizm beldesi olmasını sağlamak. Bu modernizasyonun ise ilçe halkımıza mutluluk sağlaması. Bizim temel anlayışımız halkımıza hizmet. Bundan başka hiç bir şey düşünmedik. Çınarcık ve halkımız için hep en iyisini yapmak için çabaladık. Belediyemiz imkanları ölçüsünde çalışmalara devam ediyoruz. Akıllı durak uygulamasını da hizmete sokmak istiyoruz. Bu durakların ilçemize yakışacağına inanıyoruz" dedi.

EN TEMİZ DENİZ ÇINARCIK'TA

Çok külfetli olmasına rağmen arıtma tesisini 7 gün 24 saat aralıksız çalıştırdıklarını, bu sayede Marmara'da denizi en temiz sahil beldesinin Çınarcık'ın olduğunu anlatan Başkan Murat Erdoğan "Çevre Bakanlığı düzenli ölçümler yapıyor. Bu ölçümler gösteriyor ki bölgedeki en temiz deniz bizim sahilimizde. Yani insanlar burada gönül rahatlığıyla denize girebilirler. İnsan sağlığına önem veriyoruz. Denizin temiz olması için arıtma tesisimizi sürekli çalıştırıyoruz. Çok yüksek elektrik faturası geldiği için çoğu belediye belli zamanlarda çalıştırır. Ancak biz 24 saat çalıştırıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marmara'nın Bodrum'u
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN