Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi'nin en büyük otoparkının temeli atıldı

Giriş Tarihi: 14.2.2014 15:50

Osmangazi Belediyesi, Bursa trafiğine nefes aldıracak projelerini bir bir hayata geçiriyor.

Bursa'nın trafik meselesine kalıcı çözümler üretmek için çalışmalarını sürdüren Osmangazi Belediyesi, yeni bir otoparkın daha temelini attı. Şehrin en işlek bölgelerinden Altıparmak'a inşa edilecek olan 347 araç kapasiteli Aktarhüssam Katlı Otoparkı, tamamlandığında ilçenin en büyük kapasiteli otoparkı olacak.

Dev otopark projelerini peşpeşe hayata geçiren Osmangazi Belediyesi, trafiğin yoğun olduğu bölgelerin başında gelen Altıparmak'ta nefes aldıracak 11 bin 551 metrekarelik, 2 katı yer altında olmak üzere toplam 8 katlı ve 347 araç kapasiteli Aktarhüssüm Katlı Otoparkı'nın temelini attı. Türkiye'nin 4'üncü büyük ilçesi olan Osmangazi'nin adeta kanayan yarası haline gelen trafik meselesine merhem olabilmek için otopark projelerini hayata geçirdiklerini ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 'Göreve geldiğimiz günden itibaren şehrimize yeni mimari anlayış getirecek, tarihi dokuyu destekleyecek birçok proje üzerinde çalıştık. Yaptığımız otoparklar ve sosyal tesisler bu şekilde projelendirdik. Söz verdiğimiz Aktarhüssam Katlı Otoparkı'nın temelini atıyoruz. Otoparkımız inşallah 8 ay içerisinde mahallemizin hizmetinde olacak' dedi.

50 yıldır yoğun göç ve çarpık yapılaşma nedeni ile sıkışık ve sosyal alanı yetersiz olan Osmangazi'de park ve otopark alanı, meydan oluşturmanın kolay olmadığını kaydeden Dündar, 'Göç ve çarpık yapılaşma sebebiyle sıkışık ve sosyal alanı yetersiz olan ilçemize nefes aldırmak için 5 yılda 188 bin 515 metrekare alan kamulaştırdık. Bu kamulaştırmalar için de 215 milyon TL kaynak kullandık. 68 çıkmaz sokağı açarak mahallelerimizi rahatlattık. 150 park ve meydan ile Osmangazi'nin çehresini değiştirdik. 145 tarihi esere yeniden hayat verdik. 7 kapalı pazar alanı ve yaşam merkezi projeleri ile alışverişe konfor getirdik' diye konuştu.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, göreve geldiklerinde hedefledikleri "5 yılda 5 otopark" projesini 10 otoparka çıkardıklarını dile getirdi. Yaptıkları otoparklarla Osmangazi Belediyesi'nin bugüne kadar yaptığı otopark kapasitesini yüzde yüz arttırdıklarını kaydeden Dündar, sözlerine şöyle devam etti:
Osmangazi'nin mevcut otopark alanına 1200 araçlık destek sağladık. Bugün de Osmangazi'nin en büyük otopark projesi olan Aktarhüssam Katlı Otoparkı'nın temelini atıyoruz. Toplam 347 araç kapasitesiyle Osmangazi Belediyesi'nin en büyük kapasiteye sahip otopark projesi olan Aktarhüssam Katlı Otoparkı, 11 bin 551 metrekare inşaat alanı üzerine kurulacak. 6 katlı otopark binası ile 2 katlı yer altı otoparkından oluşan Aktarhüssam Katlı Otoparkı için biz 4 yıldır çalışıyoruz. Bölgede önemli kamulaştırmalar yaptık. Otoparkımızın kurulduğu alan üzerinde 927 metrekare alan kamulaştırdık. 2 bina ve 11 bağımsız daireden oluşan 1 apartmanı kamulaştırdık. Bu kamulaştırmalar için 2 milyon 563 bin TL kamulaştırma bedeli ödedik. Bu çalışmalar sonunda söz verdiğimiz Aktarhüssam Katlı Otoparkımızın temelini atıyoruz. Otoparkımız inşallah 8 ay içerisinde mahallemizin hizmetinde olacak. Kamulaştırmalar ile birlikte 6 milyon 800 bin TL kaynak kullanacağımız otoparkımız mahallemize hayırlı olsun.'

Aktarhüssam Mahallesi Muhtarı Mustafa Alat da, katlı otopark projesinin Altırparmak'taki trafik yoğunluğuna çare olacağını belirterek, belediyeye teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi'nin en büyük otoparkının temeli atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN