Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuar ve organizasyona farklı bir bakış: Plaza 16

Bursa'da kurulan Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi Genel Müdürü Mustafa Altın, "Bu güzel şehre Plaza 16'yı kazandırarak, kentin ilk özel kongre ve etkinlik merkezi olma unvanını almış olduk" dedi

Giriş Tarihi: 16.2.2014
İnşaat projelerine halen devam eden Pamukçular gruba ait bir yapı olarak ortaya çıkan Plaza 16 Bursa'daki fuar ve organizasyon sektörüne yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. En büyük hedeflerinin Bursa ekonomisine, dolayısıyla da ülke ekonomisine katkı koymak olduğunu söyleyen Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi Genel Müdürü Mustafa Altın, "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Bursa Valiliği ile ortaklaşa hazırladığı 'Bursa Marka Kent Strateji' planında kültür turizmiyle birlikte, termal kış ve kongre turizmi potansiyelini de işleyen bir rapor hazırlandı. Turizm sıralamasında tüm Türkiye için önemi artmaya başlayan bir kongre turizmi potansiyeli var. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın, kongre turizminde gelişme merkezi olarak işaret ettiği illerin arasında yer Bursa'da, Plaza 16 yepyeni ve farklı bir hizmet anlayışını ortaya koymak için tasarlandı" diye konuştu. Kongre turizminin, çok önemli bir sektör olduğuna dikkat çeken Mustafa Altın, "Kongre turizminden 37 sektörün faydalandığı düşünüldüğünde ortaya büyük bir tablo çıkıyor. Kongre için Bursa'ya gelecek turistler 3-7 gün arasında konaklayacaklar, boş vakitlerinde, kültürel ve tarihi yerleri, doğal güzellikleri gezecekler. Bu durumda, turizm, giyim, gıda gibi sektörler de kongre turizminden pay almış olacaklar. Bu bağlamda kongre turizminin ne kadar önemli olduğu ortaya çıkıyor" diyerek sektörün yaşatacağı gelişmelere dikkat çekti. 27 adet kongre ve organizasyona başarı ile ev sahipliği yapan Plaza 16, binden fazla nikâhın da mekânı olmuş. Altın, "Bursa'da bir yılda gerçekleştirilen eğitim, seminer ve kongrelerin toplamının 5 bin civarında olduğunu tahmin ediyoruz. Tüm bu pastaya talip değiliz elbette biz, farkımızı ve kalitemizi ortaya koyarak daha çok kurumsal organizasyonların merkezi olmaya adayız. Bursa'nın fuar ve turizm kenti olma hedefi gerçekleşmeye başladıkça bu pasta daha da büyüyecek ve sektör daha da genişleyecektir. Biz de yeniliklerimizde bu alanda yer almaya devam edeceğiz" diye konuştu.

PLAZA 16'NIN İÇİNDE NELER VAR?
Mustafa Altın, Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi bünyesinde bulunan salonlar hakkında şu bilgileri verdi: "Yakut Salonu, 500 davetli kapasitesinde. İki katlı mimarisiyle davetlilerine balkon konforunu sunarken, özel ses, ışık ve görüntüleme sistemi ile nikah, seminer ve diğer etkinlikler içinde çok özel bir salon. 300 davetli kapasitesine sahip Salon Zümrüt, orta ölçekli nikah, toplantı ve seminer etkinliklerinde davetlilerin büyük bir konfor içinde ağırlanacağı özel bir seçenek. Bir diğer salonumuz Safir ise 120 kişilik kapasiteye sahip. Salon Safir, kentimizin en yeni ve en konforlu salonlarından bir tanesi olarak yine talebe göre tüm toplantı, seminer ve nikah etkinliklerinde hizmetinizde. Konforlu salonlarda nikah törenlerinin yanında, yemekli düğün ve etkinlikler de hizmet için aranılan Kristal Salonu var. Kristal Salon'da ise 650 davetliye yemekli düğünler, toplantılar, seminerler için birbirinden zengin hizmet ve sunum seçenekleri sunuyoruz. Salonların arasındaki geçişler farklı organizasyonları bir arada yürütebilmeyi imkanlı kılarken, koridorların genişliği stant kurulumuna elverişi kolaylaştırıyor." Plaza 16'nın gelişmesi de planlar arasında. "Önümüzdeki 2 yılda yapabileceklerimizi gördükten sonra yeni bir oluşum, yeni bir yapılanmayla başka bölgelerde de var olabiliriz" diyen Mustafa Altın, Plaza 16 ziyaretçilerini büyük sürprizlerin beklediğine de vurgu yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuar ve organizasyona farklı bir bakış: Plaza 16
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN