Kazanan vatandaş oldu

Bir yıl önce 34 TL'ye dayanan fiyatlarla vatandaşı canından bezdiren İDO, BUDO rekabetine dayanamayınca 3 ay önce çekildiği pazara 9 TL ile geri döndü. BUDO ise resti görüp 7.5 liradan 5 bin promosyonlu bileti satışa çıkarttı

Giriş Tarihi: 16.2.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin, İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmesi (İDO) ile müthiş rekabeti sürüyor. 3 ay önce Bursa pazarından çekilen İDO, yeniden deniz otobüsleri seferlerini başlatacağını açıklayıp 9 liradan promosyonlu bilet satışı gerçekleştirince, BUDO da anında karşılık verip 7.5 liradan 5 bin promosyonlu bileti satışa çıkarttı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa ile İstanbul arasında deniz ulaşımının sağlıklı ve konforlu bir şekilde sağlanması amacıyla kurulan Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi, Bursalılarla 24 Ocak 2013'te tanıştı. Deniz ulaşımında uygulanan esnek fiyat tarifesinden şikayet eden vatandaşların merakla beklediği BUDO, Bursa Mudanya ve İstanbul Kabataş iskeleleri arasında karşılıklı olarak hafta içi 2 seferle başlattığı yolcu taşımacılığında kısa zamanda güçlü ve iddialı bir marka haline geldi. Vatandaşlardan gelen yoğun talepler üzerine sefer sayıları haftanın dört günü 5, cuma 7 ve pazar günleri ise karşılıklı olarak 6 sefere kadar çıkarılırken, bugüne kadar Bursa ile İstanbul arasında yaklaşık 734 bin kişi ulaşımda BUDO'yu tercih etti. İDO'nun 3 ay önce çekildiği Bursa pazarına 9 liradan 20 bin promosyonlu bilet satışı yaparak döneceğini açıklaması üzerine, normalde 16 ve 20 liraya yolcu taşıyan BUDO da, 7.5 liradan 5 bin promosyonlu bileti satışa çıkarttı. 14-20 Şubat arasındaki kampanya kapsamında BUDO biletleri yüzde 60 indirim ile 'budo. burulas.com.tr' adresinde satışa sunulacak. Satışlar değişim ve iade olmaksızın 21 Şubat-31 Mart tarihleri arasındaki kullanım için geçerli olacak. BURULAŞ yetkilileri, talebin sürmesi halinde benzer kampanyaların devam edeceğini açıkladı.

ALTEPE: HALKA YARADI
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe indirimli bilet uygulamasıyla yeniden Mudanya-İstanbul seferlerine başlayacağını açıklayan İDO'nun bu kararının, vatandaşın isteği doğrultusunda deniz ulaşımına el atan Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin başarısını ortaya koyduğunu söyledi. Altepe "Rekabet her zaman iyidir. Çünkü kazanan vatandaş oluyor. Bursalı ve İstanbullu vatandaşlarımız deniz ulaşımın pahalılığından şikâyet ediyordu. Büyükşehir'in BUDO'yu kurmasıyla bu şikayetler bitti. Ayrıca İDO'nun yeniden seferlere başlama kararı ve indirimli bilet uygulaması da vatandaşa yarıyor. Her durumda kazanan vatandaş olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazanan vatandaş oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN