130 kişilik orkestradan Sevgililer Günü konseri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü'nün 130 kişilik dev kadrosu, 14 Şubat Sevgililer Günü için hazırladığı özel repertuvarıyla dinleyenlere romantik bir gece yaşattı

Giriş Tarihi: 21.2.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürlüğü'nün Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği, Bando bölümleri ile Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası'ndan oluşan 130 kişilik dev kadrosu, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Osmangazi Salonu'nda özel bir konser verdi. Sanatçıların, aşkın rengi kabul edilen kırmızı ton ağırlıklı sahne aldığı geceye, Bursalılar ilgi gösterdi. TRT'den canlı yayınlanan ve eserlerin solo ve koro olarak seslendirildiği konserde, ağırlıklı olarak romantik parçalar okundu. Gecede dinleyicileri kimi zaman hüzünlendiren sanatçılar, kimi zaman da eğlenceli şarkılarla coşturdu. 'Aşkın kanununu yazsam yeniden' şarkısıyla konseri bitiren dev kadro, sanatseverlerden büyük alkış aldı.

2 SAATLİK PERFORMANS

Konserin sonunda Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Semih Pala, başta Orkestra Şube Müdürü Turgay Mercan olmak üzere orkestra şeflerini ve sanatçıları tebrik ederek çiçek verdi. BKK Başkanı Semih Pala, iki saat boyunca performans sergileyen ve örnek bir konser veren Orkestra Şube Müdürlüğü'ne bağlı sanatçılara teşekkür etti. Bursa'nın sanat geçmişinde iz bırakacak bir konserin verildiğini dile getiren Pala, birimlerin tek tek bu tür faaliyetlerine devam etmesini temenni etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
130 kişilik orkestradan Sevgililer Günü konseri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN