Dündar: Osmangazi'yi yeniden inşa edeceğiz

Giriş Tarihi: 21.2.2014

Nüfusu bakımından 54 şehirden büyük olan Bursa'nın merkez ilçesi Osmangazi'de ikinci dönem başkanlığa hazırlanan Mustafa Dündar'ın yeni dönemde hedefi kentsel dönüşüm

AK Parti'de milletvekilliğinin ardından Belediye Başkanlığı görevinde sağladığı başarıyla ikinci dönem için yeniden aday gösterilen Avukat Mustafa Dündar, 778 binlik nüfusuyla Türkiye'nin en büyük 4'üncü ilçesi olan Osmangazi'yi yeniden inşa etmekte kararlı. Modern yaşam alanlarıyla çarpık yapılaşmanın iç içe geçtiği Osmangazi'de çözümün kentsel dönüşümden geçtiğini belirten Mustafa Dündar, ikinci dönemde ilçeyi Avrupa kentlerini aratmayan bir yapıya kavuşturmakta kararlı. Hayata geçirdiği modern pazar alanlarıyla Avrupai bir kent havasına giren Osmangazi'de bu havanın kentsel dönüşüm projeleriyle devam edeceğini ifade eden Dündar, hizmete yönelik tüm projelerin hazır olduğunu merkezi iktidarın gücüyle bunların hayata geçeceğini dile getirdi.

'KÖYLERE HİZMET YAĞACAK'
Yeni yasayla köylerin mahalle statüsüne geçerek belediyeye bağlandığını hatırlatan Dündar, özellikle genç nüfusun iş bulmak için şehre göç ettiğini ancak belediyenin projeleri sayesinde bunun tam tersine döneceğini söyledi. Yasayla birlikte mahalleye dönüşen köylerimize hizmette sınır tanımayacağız. Merkez mahallemizdeki vatandaşımız nasıl yaşıyorsa köydeki vatandaşımız da öyle yaşayacak" görüşünü dile getirdi. Dündar, Balkan ülkelerine de hizmet götürerek bir anlamda Bursa'ya hizmet ettiklerini belirterek şunları söyledi: "Osmanlı nasıl üç kıtaya yayılmışsa biz de bu anlayışla sadece ilçemize değil tüm Bursa'yı kapsayacak hizmetler ortaya koyuyoruz. 800 bin kişilik Osmangazi'ye hizmet ediyor gibi görünsek de, aslında 2 milyon 740 bin kişilik Bursa'ya hizmet ediyoruz. Sadece Bursa'da değil, yaptığımız hizmetlerle birçok Balkan ülkesi de bizi takip ediyor." Son zamanlarda Bursa'nın kanayan yarası haline gelen otopark sorununu çözmek için projeler üreten Başkan Dündar, ilk göreve geldiğinde 5 yılda 5 otopark sözü verdiğini hatırlattı. Dündar sözünü tutmanın yanı sıra bu sayıyı ikiye katlayarak, çok katlı ve yüzlerce araç kapasiteli 10 adet otopark inşa etmeyi başardıklarını belirtti. Ayrıca Türkiye'ye örnek gösterilen Çarşamba Pazarpark'ı da Bursa'ya kazandırdıklarını söyleyen Dündar "Yaptığımız incelemelerde cadde üzerinde kurulan açık hava pazar alanlarının Osmangazi gibi bir ilçeye hiç yakışmadığını tespit ettik. Arkadaşlarımız da yaptığımız çalışmalar neticesinde örneği ancak Avrupa'nın gelişmiş kentlerinde görülen pazar alanlarını ilçeye kazandırdık. AVM'yi aratmayan bu alanlarla öncelikle halk sağlığını koruduk ve ilçeye çok önemli bir estetik kattık. 5 yılda 3 kapalı pazar alanı sözü vermiştik. Bu sayıyı 7'ye çıkardık. Bu da önümüzdeki 5 yılda yapacaklarımızın teminatıdır."

SPORA OSMANGAZİ DAMGASI VURULDU
Belediye olarak sağlıklı bir genç nesil için spora da büyük önem verdikleri anlatan Osmangazi Belediye Başkanı Dündar "Spora ve sporcuya yatırımlar yaptık. 5 yıllık sürede Osmangazi'ye 15 yeni spor tesisi kazandırdık. Osmangazi Belediyespor çatısı altındaki kulüplerimizden yetişen sporcularımız, Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında 46 kupa kazandı. Yüzmede toplam 155 altın, 117 Gümüş, 163 tane bronz madalya alarak büyük bir gurur yaşadık" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dündar: Osmangazi'yi yeniden inşa edeceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN