Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kışlaçay köyü sil baştan yenilendi

Arifiye Belediyesine Or-köy statüsünde bağlanan Kışlaçay köyü, Belediyenin yaptığı çalışmalar sayesinde, baştanbaşa yenilendi.

Giriş Tarihi: 21.2.2014 16:28
Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu yaptığı açıklamada; "2008 yılında Arifiye, Hanlı ve Nehirkent Beldelerinin birleşmesi ile ilçe olan ve 45 bin civarında nüfusu olan Arifiye'mizde yeni bağlanan beldelerde bulunan köylerin eksikliklerini gidermek ve onları çağdaş belediyecilik hizmetlerinden yararlandırmak öncelikli hedeflerimizdendi. Hamdolsun bugün 5 yıl önceye göre çok ciddi bir yol kat ettik. Arifiye merkez başta olmak üzere, Hanlı beldemizde doğalgaz döşenmesinden kaynaklanan yol problemlerini öncelikli olarak halletmek suretiyle başladığımız çalışmalar, köy ana yollarının asfalta kavuşturulması ile devam etti. Daha sonra imar planları çerçevesinde yol genişletmelerini yapmak suretiyle Köylerimizde bulunan yollarımızın asfalt veya parke çalışmalarını tamamladık.

Yağmur suyu kanallarını döşedik. Gerekli yerlerde, vatandaşımızdan aldığımız yerler karşılığında bahçe avlularını da yaparak, köylerimize görsel bir güzellik kazandırdık. Bu gün Kışlaçay köyünde gittiğimde, ekiplerimizin gerçekten büyük bir özveri ile gerçekleştirdiği çalışmalardan büyük bir gurur duyuyorum. Kışlaçay köyümüz adeta sil baştan yenilendi. Ana yollar başta olmak üzere, köyün tüm yolları asfalt veya parke ile kaplı. Çöp konteynırları yenilenmiş. Köyün çöpü, düzenli olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından alınıyor. Ayrıca, futbolu çok seven köy gençleri için Kaymakamlığımız ile işbirliği yaparak, köy stadı baştan aşağı yenilenmiş. Kapalı tribünü yapılmış. Mezarlıklar tertemiz. Yine orda da düzenleme yapılmış. Sanki bir köyde değil de, merkezde bir mahallede dolaşır gibi hissediyorsunuz." dedi.

Köy muhtarı Şaban Sevinç ise, 'Arifiye Belediyesine bağlandığımız günden bu yana, sağ olsun başkanımız İsmail Karakullukçu bizi hiç kırmadı. Ne istediysek, neye ihtiyacımız varsa, ne problemimiz varsa, hepsini bir bir giderdi. Köyümüz adeta bir mahalle görüntüsü kazandı. Bunun yanında çok sevdiğimiz Kışlaçay sporumuzun sahası da baştan aşağı yenilendi. Ana yollarımız ve mahalle yollarımız yapıldı. Çocuk parkımız yapıldı. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her türlü ihtiyacı gideriliyor. Başkanımıza köy halkım ve şahsım adına çok çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kışlaçay köyü sil baştan yenilendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN