Çarşıya AVM ayarı

Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe, Nalbantoğlu alt ile üst çarşısının AVM'lerle yarışır nitelikte olması için başlatılan çalışmaların bahar aylarında sonuçlanacağını söyledi

Giriş Tarihi: 23.2.2014
Değişim ve dönüşüm faaliyetleri start alan Nalbantoğlu alt çarşısında incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yürüyen merdivenler ve diğer düzenlemelerin yakın zamanda tamamlanacağını belirtti. Başta Atatürk Caddesi, Hanlar Bölgesi ve Ulucami civarı olmak üzere şehrin her köşesinde çarşılar üzerinde canlandırıcı uygulamalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Altepe "Çarşı canlı olursa şehir canlı olur, çarşı çökerse şehir çöker diyoruz ve bu nedenle Bursa'ya yakışmayan, sinerjisi olmayan alanlara tek tek el atıyoruz" dedi.

BAŞTAN SONA ELDEN GEÇECEK
Nalbantoğlu alt ve üst çarşılarında uzun yıllar sıkıntı yaşandığını, bu sıkıntıları giderme yönünde proje yapar yapmaz harekete geçtiklerini belirten Başkan Altepe, "Modern imkanlardan mahrum şekilde hizmet veren Nalbantoğlu Çarşısı'nın daha aktif olması ve AVM'lerle yarışır düzeye gelmesi için başlattığımız çalışmalar sürüyor. Artık burası da aynen Kapalı Çarşı'da, Uzun Çarşı'da olduğu gibi baştan sona elden geçecek, yenilenecek" diye konuştu. Bahar aylarında sonuçlanması beklenen Nalbantoğlu çarşı düzenlemelerinde ilk olarak yürüyen merdivenlere el attıklarını ve ayak yordamıyla kullanılan merdivenlerden vatandaşları kurtardıklarını ifade eden Başkan Altepe, alt çarşı düzenlemelerinin tamamlanmasının ardından üst çarşıya geçileceğini anlattı. Başkan Altepe, "Alt çarşıda tüm tavanlar sökülerek kaçaklardan arındırılacak. Çevre binalarının kenarlarına kadar her bölge elden geçecek. Yapılacak izolasyonlarla birlikte çarşı yeni bir çehre kazanmış olacak. Bursa çarşılarına yakışır bir hal almış olacak. Çarşı esnafımız, Bursa'mız için hayırlı uğurlu olsun" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çarşıya AVM ayarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN