Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süper babaanneler bilgisayar öğrendi

Giriş Tarihi: 28.2.2014

Mahalle mahalle gezen 10 otobüs, ev kadınlarına bilgisayar eğitimi verdi. Kursu başarıyla bitirenler arasında 4 torun sahibi Sevim Ceyhan dikkat çekti

Büyükşehir Belediyesi, önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı Bursa Mobil Eğitim Projesi'nin (BUMEP) meyvelerini toplamaya başladı. Annelerin çocuklarının eğitimine daha fazla katkı sağlayabilmelerini hedef alan proje kapsamında bilgisayarla donatılan 10 otobüs, mahalle mahalle dolaşarak kurs verdi. Verilen bilgisayar eğitimini başarıyla tamamlayan 2 bin 73 kursiyer, Merinos Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

'SOSYAL PROJELER ÖNEMLİ'

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, sertifika töreninde yaptığı konuşmada, belediyecilik hizmetlerinin altyapı, yol yapımı gibi işlerden ibaret olmadığını kaydetti. Bursa'nın değerlerine, tarihine sahip çıkan bireylerin yetiştirilmesi amacıyla her türlü sosyal projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Altepe, "Geleceğimize yön verecek olan çocuklarımızın donanımlı bireyler olarak yetişmesi için annelerimize büyük görevler düşüyor. Bilgi teknolojilerinin bu kadar geliştiği günümüzde annelerin de donanımlı olması zorunluluk haline geldi" dedi. Elmasbahçeler Mahallesi'nde verilen kurslara katılan 59 yaşındaki 4 torun sahibi Sevim Ceyhan "Bu proje ile kendimize güvenimi arttı. Artık sıkıntıya girmeden, kimseye ihtiyaç duymadan internet üzerinden hastane randevularımı alabiliyorum. Faturalarımı ödeyebiliyorum. Hatta artık torunlarımın derslerine bile yardımcı alabiliyorum. Bilmediklerimi internetten öğrenip, torunlarıma anlatıyorum" diye konuştu.

FATURALARIMI ÖDEYEBİLİYORUM
Kursiyerler arasında yer alan Sevim Ceyhan "Kimseye ihtiyaç duymadan faturalarımı ödüyorum. Torunlarım bana süper babaanne diyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper babaanneler bilgisayar öğrendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN