Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayrabolu'da kanalizasyon inşaatı devam ediyor

Giriş Tarihi: 3.3.2014 15:45

Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde 2013 yılının Mayıs ayında başlayan ilçe kanalizasyonu ve kısmi yağmursuyu inşaatı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

50 bin nüfusa 50 yıl yetecek yağmursuyu projesi ile kuraklığın etkilerinin azaltılması hedefleniyor.
Hayrabolu Belediyesi'nce başlatılan çalışmalar kapsamında 16 bin metre kanalizasyon hattı döşeme işi gerçekleştirildi. Başlanan kanalizasyon inşaatıyla şehir içerisinde ana hatlara taşınacak atıkların, Çıkrıkçı Köyü yakınında Edirne DSİ 11. Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen atık su tesisine entegre olacağı kaydedildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Hayrabolu Belediye Başkanı Hasan İrtem, Hayrabolu için yaptıkları çalışmalarla 50 bin nüfusa 50 yıl yetecek alt yapı projelerinden olan kanalizasyon inşaatına Mayıs 2013 tarihinde başlandığını belirterek, "Hayrabolu'muzun en büyük sorunlarının başında alt yapı sorunları geliyor. Kanalizasyon sistemimiz 1970' li yıllarda yapılmış artık Hayraboluyu taşıyamaz hale geldi. Yapılmakta olan kanalizasyon ve yağmursuyu şebekesi 50 bin nüfusa 50 yıl yetecek kapasitede. Gelişmekte olan ilçemizde ileriye dönük olarak yaptığımız bu proje ile kanalizasyonda yaşanan birçok sorunda ortadan kalkacaktır. Ovalar mevkinde başlayan çalışmalarda şimdilerde kış mevsiminin de uygun ve kurak gitmesiyle ilçemizin İlyas, Kahya ve Hisar Mahallelerinde ekipler aynı anda 3-4 ekiple çalışarak önemli mesafeler
kat ettik. Bugüne kadar yaklaşık 16 bin metre kanalizasyon hattı döşeme işi gerçekleştirildi" dedi.

İrtem, kanalizasyon çalışmaları dolayısıyla içme suyu hattında kazılar sırasında asbestli boruların kırılarak zaman zaman su sıkıntılarının yaşandığına da değinerek, "Büyük bir alt yapı projesini ilçemize kazandırıyoruz. Alt yapı elbette önemli, bu çalışmalar yapılırken zaman zaman aksaklıklar olacaktır. Bu bizden değil alt yapı çalışmalarından kaynaklanan bir problemdir. Ancak ekiplerimiz 7/24 ilçemizi susuz bırakmamak için gece gündüz çalışıyor. Şimdilerde içme suyu inşaatına da başlanıldı. Bu nedenle vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Bu projeleri hayata geçirmek elbette kolay değil" diye konuştu.

İrtem, başlanan kanalizasyon inşaatıyla şehir içerisinde ana hatlara taşınacak atıkların Çıkrıkçı Köyü yakınında Edirne DSİ 11. Bölge Müdürlüğünün koordinasyonunda gerçekleştirilen Atık su tesisine entegre olacağını dile getirerek, "Kanalizasyon şebekemizin ovalar mevkindeki ana hattı atık su arıtma tesisine bağlanacak. Burada kanalizasyondan gelen ve arıtılan sular Ergene'ye temiz olarak deşarj edilecek. İlçemize 750 gün süreli kanalizasyon inşaatı ve yağmursuyu şebekesinin yaklaşık toplam uzunluğu yaklaşık 55 kilometre olacaktır" ifadelerini kaydetti.
İrtem, alt yapı çalışmaları nedeniyle vatandaşların olası su kesilmelerine karşı tedarikli davranmaları konusunda da uyarıda bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayrabolu'da kanalizasyon inşaatı devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN