Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kestel Kavşağı ulaşıma açıldı

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gürsu, Esenevler, Özlüce ve Emek'in ardından Kestel kavşağını da ulaşıma açtı

Giriş Tarihi: 7.3.2014
Ankara-İzmir devlet karayolu üzerindeki transit geçişi sağlamak ve Bursaray Kestel hattı kapsamında raylı sistemin geçişine imkân sağlamak amacıyla yaptırılan Kestel Kavşağı, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle trafiğe açıldı. Törende konuşan Arınç "11 yılda yaptığımız çok şey, anlatacağımız çok iş var. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Türkiye 11 yıl öncesinden bugüne nasıl geldi, o günkü şartlarla bugünkü şartlar nedir, hasta olana sorun, memnuniyetini ifade edecektir. Çocuğunu okula yollayan memnuniyetini söyleyecektir" diye konuştu.

"26 MİLYON TL HARCANDI "
Biz hayal peşinde koşmuyoruz" diyen Arınç "Yaptığımız işleri anlatıyoruz. Bugün Kestel köprülü kavşağını açıyoruz. Gece gündüz çalışan büyükşehir var. Bursa'yı yüksek hızlı trene kavuşturuyoruz. 100 yılın rüyası gerçekleşiyor" dedi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise "Kaliteli bir ulaşım için, buradan raylı sistem geçecekse, bir daha burayı kazmayalım dedik ve bu kavşağı yaptık. 26 milyona mal olan güzel bir proje. Bölgemiz için, Kestel, Gürsu ve Bursa'mız için hayırlı olsun. Bursa ecdat yadigârı bir şehrimiz. Bu şehirde yaşamak büyük şans, bu şehre hizmet etmek için biz yöneticiler için büyük bir onur. Tesisler kazandırmak yoluyla bunun en güzel şekilde ispatını yapıyoruz. Bursa'mızı seviyoruz. Bunu hizmetlerimizle gösteriyoruz" dedi.

ULAŞIM RAHATLAYACAK
Kestel Kavşağı, Bursaray-Kestel hattı kapsamında raylı sistemin geçişine imkân sağlamak ve ulaşımı rahatlatmak amacıyla yaptırıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kestel Kavşağı ulaşıma açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN