Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursaray Otosansit'e ulaştı

Bursalılara kesintisiz ve konforlu ulaşım imkânı sunmak için kolları sıvayan Başkan Recep Altepe, bu dönem projeleri arasında olmamasına rağmen Bursaray Kestel hattının 4 istasyonunda test sürüşlerini başlattı

Giriş Tarihi: 14.3.2014
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin kesintisiz ve konforlu ulaşımı kentin doğusu ile buluşturmak amacıyla bu dönem programda olmamasına rağmen hayata geçirdiği Bursaray Kestel hattının ilk dört istasyonunda test sürüşleri başladı. Hattın yeni açılan Mimar Sinan- Orhangazi Üniversitesi, Hacıvat, Şirinevler ve Otosansit istasyonları arasında yapılan test sürüşüne katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yolculu test sürüşlerinin de önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi. Bursa'nın demir ağlarla örülmesi hedefiyle 9 kilometrelik Bursaray Görükle ve Emek hatlarının ardından konforlu ulaşımın kentin doğu yakası ile buluşturulması amacıyla hayata geçirilen 7 duraklı 8 kilometrelik Kestel hattının ilk 4 istasyonunda test sürüşlerinin başarılı geçtiği öğrenildi. Arabayatağı istasyonundan itibaren 8 bin 100 metrelik geliş-gidiş hattının ilk 4 istasyonunu oluşturan 5 bin 175 metrelik Mimar Sinan- Orhangazi Üniversitesi, Hacıvat, Şirinevler ve Otosansit istasyonları arasında başlayan ilk test sürüşüne Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe de katıldı. Zaman kaybetmemek için hattın tamamlanan bölümlerini hemen devreye aldıklarını dile getiren Başkan Altepe, ilk 4 istasyondaki yolculu test sürüşlerinin önümüzdeki günlerde başlayacağını, tamamlandıkça diğer 3 istasyonun da sisteme entegre edileceğini vurguladı.

YOLUN ÇEHRESİ DEĞİŞİYOR

Bursaray Kestel hattının, bir raylı sistem imalatının ötesinde yeni kavşak ve köprü imalatları, oto korkuluklar ve aydınlatmaları ile Ankara yolunun çehresini tamamen değiştiren özel bir proje olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, "Bu projeye başlarken, 'kentin batısında ne varsa doğusunda da olacak' demiştik. Birçok kişi inanmadı. Ancak gerek istasyon imalatları, yürüyen merdivenleri, asansörleri ile istasyonlarımız son derece modern bir şekilde inşa edildi. Sorunsuz bir şekilde test sürüşümüzü de tamamdık. Bu proje ile kentin doğusuna kalite geldi" dedi. Altepe "Şu an için Otosansit'ten raylı sisteme binen vatandaşlarımız, kentin en batısı Üniversite'ye, kuzeyde Emek'e ve şehir merkezine sorunsuz bir şekilde ulaşabilecek. Hatta teleferiğin Gökdere İstasyonu'na inmesiyle birlikte trenden inen bir kişi, istasyonun üst katına çıkıp, teleferikle Uludağ Oteller Bölgesi'ne bile ulaşabilecek. Gürsu ve Kestelli vatandaşlarımız da bu hizmetten yararlanmış olacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursaray Otosansit'e ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN