Bu projeler Bursa'yı uçurur

Yeni yasayla Büyükşehir sınırlarına girecek ilçelerin tümünde atağa kalkmaya hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, sanayi, turizm ve spor alanında hayata geçireceği projelerle Bursa'yı Avrupa kentleriyle yarışacak konuma getirmeyi hedefliyor

Giriş Tarihi: 21.3.2014
Bursa'yı ikinci kez yönetmeye talip olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin seçime günler kala açıkladığı projeler Bursalıları heyecanlandırdı. "Daima Bursa Daima Hizmet" sloganıyla 2014 - 2019 dönemi projelerini açıklayan Başkan Altepe, "Bursa'mız özellikli bir kent. Bu kentte yaşamak şans, yöneticilik yapmak ise bambaşka bir onur. Bu şehirde 30 yılı aşan siyasi hayatımla hizmet ettim. Bursa'ya hizmet ettik, eserler ürettik. Bir dönem daha bu göreve talibiz. Halkımızın onayıyla yeniden seçildiğim takdirde, Bursa'da bir ilki yaşamış olacağız. Bursamız, insanımız ve ülkemiz için hayırlı olsun" diye konuştu. Bu dönem 17 ilçeyle 2 milyon 100 bin olan nüfusun 2 milyon 800 bine çıktığını belirten Başkan Altepe, "Çözülemeyen hizmetlerin çözülmesi için uğraşıyoruz. Artık dünyada kentler yarışıyor. Biz de Bursa olarak yerimizi iddialı bir şekilde alıyoruz. Avrupa şehirleriyle yarışmak hedefimiz, hedefe daha çok ulaşmak için yerel yönetimlerin daha da etkili olması da talebimiz" dedi.

HEDEF DÜNYA KENTİ

Başkan Altepe, Bursa'da yeni dönemde öncelikli olarak turizm odaklı çalışacaklarını kaydederek, "Sahillerle ilgili yetki bizde olsun, çevre ile ilgili yetki bizde olsun istiyoruz. Eğitim kurumları, hastaneler ve şehir polisinin belediyelere devredilmesini istiyoruz. En iyi yönetim, yakından yönetim. Dünya kenti hedefine Bursa olarak katılımcı, şeffaf ve hızla ulaşmayı istiyoruz" diye konuştu. Yaklaşık 2.5 yıldır yapılan çalışmalarla önemli projelerin hazırlıklarını yaptıklarını belirten Başkan Altepe, "Kentimizin geleceğine yönelik yapılan projelerle, yeşile, tarihi kültürel mirasa, tarım, turizm ve ticaret kenti olmayı hedefliyoruz. Bölgesinde öncü çağdaş ve lider kenti oluşturmak belirlediğimiz hedef. Bursa'mızın bir sanayi, üretim, turizm kenti olması konusunda da altyapımızı hazırladık" görüşünü dile getirdi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Bu projeler Bursa'yı uçurur
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN