Altepe'ye büyük övgü

Giriş Tarihi: 23.3.2014

Başbakan Erdoğan Bursa mitinginde 31 Mart sabahı 17 ilçede AK Parti bayrağı sallandırma sözü aldı Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye de çalışmalarından ötürü övgüler yağdırdı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yerel seçimlere sayılı günler kala 44'üncü mitingini düzenlediği Bursa'da mahşeri kalabalığa hitap etti. Sayılarının 150 bini bulduğu ifade edilen seçmenlerine seslenen Erdoğan, AK Parti'nin belediye başkan adaylarıyla birlikte gövde gösterisi yaptı. 30 Mart sonrasında Bursa'nın 17 ilçesinde AK Parti bayrağı sallandırma sözü alan Başbakan Erdoğan, elini uzun süre havada tuttuğu Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye de çalışmalarından ötürü övgüler yağdırdı. Gökdere Meydanı 20 Mart günü tarihi bir mitinge evsahipliği yaptı. Bursa'nın 17 ilçesinden 150 bini aşkın insan alanı saatler öncesinden doldurdu. Mitingden saatler önce arka sokaklar bile doldu. Kurtuluş, Gökdere, Haşim İşcan Caddesi'nde insan seli yaşandı. Çevredeki bütün binaların çatısına ve balkonlara insanlar çıktı. "Ebreheler gibi üzerine gelseler de, ebabiller gibi yanındayız usta. Darbecilerin farkındayız, ustamızın yanındayız", "Hoş geldin gönüllerin sultanı", "Her türlü kayıt için paralelsel", "Made in Pensilvanya", "Dost olur sanma her yüze 'gülen'i", "Seninleyiz cesur adam", "Ecdat seninle gurur duyuyor" pankartları dikkat çekti.

15 KATRİLYONLUK YATIRIM

Mitingde Bursalılara hitap eden Başbakan Erdoğan, Bursa için yapılanları ve yapılacakları şu sözlerle anlattı: "Bursa-Mudanya demir yolu söküldü ben doğmadan önce. Bursa demiryolunu özlüyor, o özlemi gidermek ve Bursa'yı yüksek hızlı tren ağına bağlamak için Bursa Yüksek Hızlı Tren Hattı'nı 2012'de başlattık. Hem yük hattı, hem yolcu hattı olacak. 105 kilometrelik yeni yol ile Bursa'yı Bilecik üzerinden yüksek hızlı tren hattına bağlamak için dağları deliyoruz. 33 kilometresi tünel, 12 kilometresi viyadükten oluşuyor. Ankara-İzmir Otoyolu'na Bursa'yı da dahil ettik. Sivrihisar civarında ayırıyor, Eskişehir, Bozüyük, Pazar yeri ve İnegöl üzerinden Bursa'ya bağlıyoruz. 204 kilometre uzunluğunda. Bursa'ya 12 yılda 15 katrilyon yatırım yaptık. Ulaştırma ve haberleşmede 2 katrilyon 600 trilyon, eğitimde 1.5 katrilyon, toplu konutta 1 katrilyon 600 trilyonluk yarıtım yaptık." Coşkulu geçen mitingin sonlarına doğru önce Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'yi yanına çağıran Başbakan Erdoğan, elini havaya kaydırdığı Altepe'den övgüyle söz etti. Başkan Altepe'nin Bursa'ya hizmet aşkıyla yanıp tutuştuğunu anlatan Erdoğan, bu nedenle Altepe'yi yeniden aday gösterdiklerini ve yaptığı hizmetleri daha da ileri götüreceğine inandıklarını söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altepe'ye büyük övgü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN