Bursa'nın en büyük spor salonu açıldı hasret bitti

Giriş Tarihi: 23.3.2014

Temeli 19 yıl önce atılan ancak iki yıl önce inşaatına başlanan 7 bin 500 seyirci kapasiteli Nilüfer Spor Tesisi hizmete girdi

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından inşa edilen Nilüfer Spor Salonu törenle hizmete girdi. Salon Avrupa şampiyonalarının yapılabileceği standartlarda inşa edildi. 19 yıl önce temeli atılan ancak iki yıl önce inşaatına başlanan salonda aynı anda 7 bin 500 seyirci maç izleyebilecek. Nilüfer Spor Salonu'nda binlerce genç önemli başarılara imza atacak. Avrupa şampiyonalarında da Bursa'ya önemli takımların gelmesine imkan sağlanacak. Açılış töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 35 milyon liraya mal olan spor salonunun 2 yılda bittiğini söyledi. 9240 metrekare alana inşa edilen kompleksin çevresiyle 30 dönüm üzerine oturduğunu, ana solunan uluslararası kriterlere sahip olduğunu kaydeden Arınç şöyle konuştu: "Salon 7 bin 500 seyirci kapasitesine sahip. Bursa böylesine bir tesisi hak ediyor. Okul sporlarını da hesaba kattığımızda sporda İstanbul'u geçtik. Tüm sporcularımızın lisanslı olanları 100 binin üzerinde. Bursa fiilen spor yapan gençlerimizde Türkiye'nin medar-ı iftiharı. Sporun her branşında Bursa birinci. Bu yüzden şampiyon sporcular yetiştiriyoruz. Sporcularımıza her türlü teknik imkânı sağlamak, okullarımızda ve okul dışında başarılı olmalarını temin etmek istiyoruz. Spor yapan insanlar kötü olamaz, ülkesini, bayrağını seveceklerine inanıyoruz."

'ONLARCA YATIRIM YAPIYORUZ'
"Nüfusumuz 76 milyon. Bunun yarısı 30 yaşın altında. 19 milyonu da sizin yaşta gençlerimiz" diyen Arınç "Bu yaşlardaki yavrularımızın iyi ve nitelikli eğitim almasının yanında iyi sporcu olarak yetişmesi lazım. Herkesin vücudunu sportif amaçla geliştirmesi arzu ediyoruz. Spor önemli. Onlarca yatırım yapıyoruz, bütün ilçelerimize. Gençlik ve Spor Merkezi'de her türlü spor ve kültürel faaliyet yapılacak. Sadece Bursa değil Türkiye'nin her tarafından sportif tesislerde çok iyi bir noktadayız. Böylesine devasa bir spor tesisini ortaya çıkarmak büyük başarıdır. Bunu herkesin alkışlaması lazım" diye konuştu. Açılışa Bursa Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti Milletvekili Mustafa Öztürk ile çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta basketbolcular özel bir şov da sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'nın en büyük spor salonu açıldı hasret bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN