Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulucami Caddesi değer kazanacak

Bursa'nın simgelerinden Ulucami Caddesi, Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan cephe sağlıklaştırma ve zemin kaplama çalışması ile yenileniyor

Giriş Tarihi: 23.3.2014
Yerli ve yabancı konukların ziyaret ettiği mekânların başında gelen Ulucami Caddesi, Osmangazi Belediyesi tarafından başlatılan cephe sağlıklaştırma, zemin kaplama ve üst örtü projesi ile modern ve sağlıklı bir görünüme kavuşacak. Projenin harç koyma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, "Hanlar bölgesinin ayağa kaldırılmasında, tarihi değerlerimizin bugüne aktarılmasında gerçekleştirdiğimiz ciddi çalışmalar, bir çok belediyeye örnek oldu" dedi. Hanlar ve Çarşı bölgesinde yürüttükleri çalışmalarla, Bursa ekonomisine de canlılık kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Dündar "Yeni nesil AVM anlayışı ile çarşıdaki küçük esnafımız piyasada rekabet edemez hale gelmişti. Bu bölgelere yapmış olduğumuz yatırımlarla, buraların değerini yeniden ortaya çıkartmış oluyoruz. Bu çalışmalarımızla kazanan esnafımız olacak, kazanan Bursa olacak. Dünyanın en büyük otantik alışveriş merkezi olan Çarşı ve Hanlar bölgemize sahip çıkıp yeniden ayağa kaldırarak, eski ihtişamlı günlerine kavuşturmak için, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK

Orijinaline uygun zemin ve cephe kaplama çalışmaları ile Ulucami Caddesi'nin eski ihtişamlı günlerine kavuşacağını ifade eden Başkan Dündar şunları söyledi: "Bakırcılar-Ertaş Çarşısı'nda yaptığımız üst örtü, zemin kaplama ve cephe yenileme çalışması ile çarşı hak ettiği değere kavuştu. Koza Han, Fidan Han, Yorgancılar Çarşısı'nı yenileyerek daha fonksiyonel ve aslına uygun hale getiriyoruz. Tüm bu çalışmalar Osmangazi'nin tarihi kültürü ile sahip olduğu tüm değerleri yaşatan, gün yüzüne çıkartan ve tarihi çarşılarımızda alışverişi canlandıran önemli çalışmalardır. Ulu Camii Caddesi cephe sağlıklaştırma, zemin kaplama ve İpek Han ile Bedesten arasında üst örtü çalışmalarımıza başlıyoruz. Burada, tarihi doku ile uyumlu, Ertaş-Bakırcılar Çarşısı ile bütünlük oluşturacak bir formda restorasyon çalışmaları yapılacak."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulucami Caddesi değer kazanacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN