Hamitler kapalı pazar alanı için gün sayıyor

Osmangazi Belediye Başkanı ve AK Parti Başkan Adayı Mustafa Dündar, Hamitler Kapalı Pazar Alanı'ndaki inşaat çalışmalarını inceledi. Dündar, çağdaş mimari tasarıma sahip pazar alanının Hamitler'e değer katacağını söyledi

Giriş Tarihi: 28.3.2014
Osmangazi Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl aralık ayında temeli atılan Hamitler Kapalı Pazar Alanı'ndaki inşaat çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Toplam 9 bin 700 metrekare alan üzerine inşa edilen Hamitler Kapalı Pazar Alanı'nın 5 bin 760 metrekaresi kapalı Pazar alını olarak hizmet verecek. 130 araçlık otoparkın yer alacağı Hamitler Kapalı Pazar Alanı'nda pazarcılar için 200 satış standı olacak. Pazarcılar için özel satış alanının bulunacağı Pazar alanında ayrıca zabıta birimi, mescit ve kafeterya yer alacak.

Ağustosta hizmete açılacak

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, inşaat çalışmaları tamamlandığında vatandaşların hijyenik koşullarda, daha rahat alışveriş yapabilme imkanına erişebilecekleri tesisi ağustos ayında hizmete açmayı planladıklarını söyledi. Hamitler Kapalı Pazar Alanı'nın esnafı ve halkı yazın sıcaktan kışın soğuktan koruyacak modern bir üst örtüye sahip olduğunu ifade eden Dündar, "Yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte 2016 yılından itibaren sokak pazarları kalkacak.Bizde bunu dikkate alarak, hem vatandaşımızı, hem de esnafımızı mağdur etmemek adına kapalı pazar yeri çalışmalarımıza ağırlık verdik. Modern, Bursa'ya yakışan, hijyenik şartlara uygun pazar yerleri yapıyoruz. Hamitler Kapalı Pazar Alanı da tamamlandığında modern bir alışveriş merkezi olacak" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamitler kapalı pazar alanı için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN