Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bursa'da yola devam

Bursa'da her kesimin güvenini bir kez daha alan Başkan Altepe oy oranını yüzde 47'den yüzde 49'a çıkarmakla kalmadı, yoğun mesaiyle 4 ilçeyi de AK Parti'ye kazandırdı

Giriş Tarihi: 4.4.2014
Türkiye'nin 4'üncü büyük şehrini 5 yıl kimin yöneteceğini belirlemek için sandığa koşan Bursalılar tercihini bir kez daha hizmetten yana kullandı. Geçtiğimiz 5 yılda ulaşımda, turizmde, Uludağ'da, sahil şeridinde ve özellikle kırsal kesim olarak adlandırılan dağ ilçeleri ve köylerde yapılan hizmetleri göz ardı etmeyen Bursalılar, Büyükşehir'de ikinci kez Recep Altepe derken, 17 ilçenin 15'inde AK Parti'yi tercih etti. Bu sonuçlarla Bursa'da 2014 yerel seçimlerinin galibi açık ara farkla AK Parti oldu. Büyükşehir'de henüz sandıkların çeyreği açılmışken, ikinci dönemi garantileyen mevcut başkan Recep Altepe bir anlamda da bu seçimlere damgasını vurdu. Oy oranını yüzde 47'den yüzde 49'a çıkartan ve Bursa'da her kesimin takdirini toplayan Altepe, yoğun mesai harcadığı Orhangazi, İznik, Karacabey ve Gemlik'te de AK Parti'nin kazanmasında büyük rol oynadı. Seçim sonuçlarını değerlendiren Başkan Altepe "Bu seçim sürecinde yaptığımız çalışmaları halkımız değerlendirdi. Sunduğumuz projelerle halkımızın karşısına çıktık. Rakiplerimiz de kendi proje ve tezlerini savundular. Sonuçta halka sunuldu. Halkın iradesi karar verdi. Bu iradeyi sandıklarda görüyoruz. İnşallah yeni dönem başlıyor. Bursa ve hemşehrilerimiz için hayırlı olsun" diye konuştu.

'BURSA KONUŞULACAK'
Büyükşehir Belediyesi olarak icraatın içinde olduklarını kaydeden Altepe şunları söyledi: "Yeni dönem başlıyor. 17 ilçe ile bütünşehir. Bütün ilçelerde faaliyetlerimiz var. Köylerimizin de bizden taleplerine cevap veriyorduk. Hazır olan sistemimiz, kadromuz var. Bu konuda hazırlıklıyız. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nda ikinci dönemimiz, bu konudaki deneyimimiz Bursa için şans olacak. Bursa için büyük düşüncelerimiz, hedeflerimiz var. Bursa'nın dünya kenti, marka kent, turizm, tarım, teknoloji şehri olması için çalışacağız. Türkiye'de beklenen pozitif sonuçlar alındı. Bursa olarak da Türkiye ortalamasının üzerine çıktık. Bunu bekliyorduk. Bursa iyi bir performans gösterdi. Türkiye'de belediyecilikte en çok sözü edilen işleri yaptık. Bursa'nın güzel bir imajı var. Daha da artarak devam edecek. Bundan sonra da Bursa konuşulacak."

KENTİN TARİHİNE GEÇTİ
Seçimin bir farklı özelliği ise Bursa'da ilk kez bir Büyükşehir Belediye Başkanı'nın ikinci kez seçilmesi oldu. Daha önce Bursa'da 4 başkan tekrar aday olmuş fakat kazanamamıştı. Ancak geçtiğimiz dönemde yüzde 47'lik oy oranı ile başkanlık koltuğuna oturan Altepe, oy oranını 2 puan artırarak yüzde 49'la ikinci kez büyükşehir'in patronu oldu. Tarihe geçen başkan Altepe "Sorumluluğumuz daha çok arttı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da yola devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN