Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem botanik hem hayvanat bahçesi hem müze gibi ev

Bursa'da heykeltıraş, ressam ve iç mimar bir gencin botanik park ve müzeyi andıran evi görenleri hayrete düşürüyor.

Giriş Tarihi: 24.4.2014 17:18
Heykeltıraş, ressam ve iç mimar 24 yaşındaki Fatih Şentürk, evini "tropikat" adını verdiği adeta küçük botanik parka çevirdi. Hayvanat bahçesi ve Osmanlı müzesi izlerini de taşıyan ev göz kamaştırıyor. Evin salon kısmının içine ağaç ve çimlerle süsleyen Fatih Şentürk, heykeltıraşlık özelliğini kullanarak bir Osmanlı çeşmesi ve yanında çeşitli balıkların yer aldığı havuz yaptı. Çeşitli dondurulmuş hayvanlar ile Osmanlı devrinden kalma para ve diğer antika eşyaların yer aldığı müze dikkat çeken ikinci unsur. Evin yatak odası ise çatı kısmında 2 metrekarelik bir alan. Eski yatak odasına dev tablo ve yeşillik, banyo-tuvalet olan kısmında da kuş ve sincapların bulunduğu küçük hayvanat bahçesi bulunuyor.
Evin misafir odası kısmında ise şark odası görmeye gelenlerin en çok vakit geçirmek istediği odalardan biri. Şark odası ile eski yatak odası arasında kalan küçük hayvanat bahçesinde ise tahnit edilmiş hayvanlar bulunuyor.

2 YILDA PROJEYİ TAMAMLADI
Bursa'da Bugün'e açıklamalarda bulunan Fatih Şentürk, babasının desteği ile hayal ettiği projeyi gerçekleştirdiğini belirterek, 'Bu projeye 2 yıl önce maket ile başladım. Evde yapmak istediğimi maket olarak yaparak babama gösterdim. Babam beğenince projeyi hayata geçirdim. 2 yıllık bir çalışma sonrası böyle bir proje oluştu. Bunu genelde boş zamanlarımda yaptım. Lise mezunu olmama rağme heykel, yağlı boya ve tükenmez kalem resim çizimi ve de iç mimarlık yönümü geliştirdim. Bursa için gelecek önerilere göre çeşitli projeler yapabilirim' dedi.
Bu projenin hobi ile başladığını ifade eden Şentürk, 'Proje tamamlandıktan sonra Facebook'ta bunu tanıttım. Beklediğimden çok fazla ilgi oldu. İnsanlar sabah akşam çay ve kahveleriyle birlikte misafirliğe geliyor. Bu da bizleri mutlu ediyor' diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem botanik hem hayvanat bahçesi hem müze gibi ev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN