Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İpekböceği'nin hedefi terminal

Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem yatırımlarında hız kesmiyor. Belediye yeni tramvay hatlarından 10.2 kilometrelik Kent Meydanı-DASOB hattını hayat geçirecek

Giriş Tarihi: 27.4.2014
Bursa'nın 22 kilometre olan mevcut demir yolu ağını geçen dönem yapılan 26 kilometrelik hatla 48 kilometreye çıkaran Büyükşehir Belediyesi, yeni dönemde de şehri demir ağlarla örmeye devam ediyor. Kent Meydanı Heykel arasındaki 6.5 kilometrelik hattın ardından Kent Meydanı Terminal arasındaki 10.2 kilometrelik etabın avam projeleri hazırlandı. İhaleyle birlikte bu yıl içinde ilk kazmanın vurulması planlanıyor. Geçen dönem 9 kilometrelik Görükle-Emek, 8 kilometrelik Bursaray Kestel hattı ile 2.5 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi-Davutkadı ve 6.5 kilometrelik Heykel tramvay hattını Bursa'ya kazandıran Büyükşehir Belediyesi, raylı sistem yatırımlarında hız kesmiyor.

YENİ HATLAR YOLDA

Bursaray Emek hattı ile hızlı treni birbirine bağlayacak hatta öncelik veren Bursa Büyükşehir Belediyesi, yeni tramvay hatlarında da 10.2 kilometrelik Kent Meydanı-Terminal- DOSAB hattını hayata geçirmeyi planlıyor. 10.2 kilometrelik T2 hattının avam projeleri hazırlandı. Uygulama projeleri ve ihalenin ardından bu yıl ilk kazma vurulacak. İnşaat süresinin ise 1 ila 1.5 yıl olması planlanıyor. Yeni dönem için projelendirilen 5.3 kilometrelik Mudanya-Güzelyalı, 5.9 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi-Gökdere- İncirli-Teyyareci Mehmet Ali Caddesi-Selçukbey Caddesi-Siteler, 7 kilometrelik Cumhuriyet Caddesi- Gökdere-Beyazıt Caddesi-Eğitim Caddesi-Ortabağlar Mahallesi-Güllük Mahallesi-Mimarsinan Mahallesi- Erikli Mahallesi, 7.3 kilometrelik Hüdavendigar Kent Parkı-Beşevler Caddesi-Küçük Sanayi-Bilgiler Cadde, 4.1 kilometrelik Karafatma Meydanı-FSM Bulvarı-Esentepe-Bağlarbaşı- Hürriyet Meydanı, 2.4 kilometrelik Merinos-Kanal Boyu, 3 kilometrelik Uluyol-Eski Gemlik Yolu ve 10.8 kilometrelik Gürsu-Kestel hatları dört bir yanı saracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İpekböceği'nin hedefi terminal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN