Yıldırım botanik parkına kavuşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Vakıfköy'den başlayıp Ankara Yolu'na kadar uzanacak 300 bin metrekarelik alanda yapacağı Vakıf Botanik Parkı projesini ihaleye çıkarıyor

Giriş Tarihi: 4.5.2014
Soğanlı'da eski Büyükşehir Belediye Başkanı Erdem Saker tarafından yaptırılan botanik parkın ardından ikinci botanik park olma özelliğini taşıyacak olan Vakıf Botanik Parkı, Vakıfköy'den başlayacak ve Ankara Yolu'na kadar uzanacak. Toplam alanı 300 bin metrekare olan parkın ilahesine yakında çıkacak olan Büyükşehir Belediyesi, projenin tamamını kısa sürede hizmete almayı planlıyor.

AMAÇ DAHA YEŞİL BURSA

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın daha yeşil olması yolundaki çalışmaları hızla sürdürdüklerini belirterek, Vakıf Botanik Parkı'nın kentin en büyük parklarından biri olacağını kaydetti. Özellikle Osmangazi ve Yıldırım gibi yeşil alan miktarı az olan bölgelerde bu tür çalışmalara ağırlık verdiklerini belirten Başkan Altepe, "Bursa'da yaklaşık 2 milyon metrekarelik alanı parklandırdık. Şimdi de Yıldırım'ın Vakıf bölgesindeki 300 bin metrekarelik alanı bu silsileye katmak için kolları sıvadık" dedi. Vakıf Botanik Parkı'yla ilgili çalışmalara yaklaşık 1 yıl önce başladıklarını fakat tahsis işlemlerinin uzun sürmesi nedeniyle çalışmaları tamamlayamadıklarını vurgulayan Başkan Altepe, "Daha önce buraya ıhlamur, sedir ve çam türündeki yetişmiş ağaçları nakletmiştik. Şimdi tüm tahsis işlemleri tamamlandı. Son düzenlemeleri de yaparak yakında ihaleye çıkmak ve çalışmaları tamamlamak istiyoruz" diye konuştu. Vakıfköy ile Ankara Yolu arasında toplam 300 bin metrekarelik alanda kurulacak olan Vakıf Botanik Parkı, Ankara Yolu'nun altını farklı bir çehreye büründürecek. Bursalıların stres atabileceği parkta, oturma ve yürüyüş gruplarının yanı sıra rekreasyon alanları, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, tematik bahçeler yer alacak. 11 bin metrekarelik göletin yer alacağı parkta çeşitli sosyal alanlar da bulunacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldırım botanik parkına kavuşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN